Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DRUŻYNA SZPIKU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DRUŻYNA SZPIKU."— Zapis prezentacji:

1 DRUŻYNA SZPIKU

2 Anna Wierska : Marzycielka, romantyczka i siłaczka. Przez ostatnie dwa lata walczyła nie tylko z białaczką, brakiem dawcy szpiku, ale przede wszystkim z ludzką niewiedzą i obojętnością. Zamarzyła by oswoić strach przed oddaniem „kropli krwi”. Zdążyła zarazić Nas swoimi marzeniami i założyć Fundację Dar Szpiku. A szpik – to szansa na dalsze życie. Ania jej nie dostała , ale zawsze mówiła : ,,Mój dawca jest blisko, muszę go znaleźć” – to słowa , które słyszeliśmy każdego dnia. Słowa , które były przyczynkiem do działania. Szukała, rozmawiała z młodzieżą, nie bała się powiedzieć ,,Potrzebujemy Was, możecie zrobić coś ważnego i wyjątkowego , dać życie”. Wierzyła, że nawet jeśli Jej życia nie da się uratować. To warto i trzeba to robić dla innych. Fundacja Anny Wierskkiej ,,DAR SZPIKU” – to jej marzenie, a nasze zobowiązanie.

3 Fundacja im. Anny Wierskiej "Dar szpiku" powstała dla upamiętnienia osoby, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i brakiem dawcy szpiku, poświęciła na przekonywanie innych jak niewielkim kosztem można uratować inną osobę. Rodzina i przyjaciele Anny Wierskiej postanowili kontynuować jej dzieło. Każdy człowiek, bogatszy o nową wiedzę, sam może zostać - i jak dowiodła praktyka - najczęściej zostaje emisariuszem tej idei w swoim środowisku Gdy szefowa fundacji ,,DAR SZPIKU” Anna Wierska odeszła na to miejsce wstąpiła Pani Dorotka Raczkiewicz.. Dorota Raczkiewicz

4

5 Dołącz do Nas .! Dołącz do Nas :
NIE musisz być krwiodawcą, czy dawcą szpiku; NIE musisz być zdrowy, piękny młody i bogaty; NIE musisz być sportowcem; NIE zbieramy pieniędzy , nie pobieramy składek członkowskich; Musisz mieć otwarte oczy, uszy i serce; Musisz chcieć pomagać; Ubierając czerwoną koszulkę z napisem ,,DRUŻYNA SZPIKU” staniesz się ambasadorem niesienia pomocy;

6 W wielu małych miejscowościach , Robiąc wiele małych rzeczy
Podziel się Życiem .! Wielu małych Ludzi , W wielu małych miejscowościach , Robiąc wiele małych rzeczy Potrafi odmienić oblicze świata !

7 Wiele Małych Dzieci Woła o POMOC .!

8 O to jedno z nich : Tobiasz Woła o pomoc !
Tobiaszek to ciekawy świata dwu i pół letni chłopczyk. Jest pełen energii, uwielbia auta. Często organizuje samochodowe wyścigi, chętnie rysuje. Zanim zachorował wraz z rodzicami chodził po górach i żeglował. Jego ukochaną postacią jest Zygzak MaQueen. W połowie Lipca u Tobiaszka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Niedawno został zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy nie spokrewnionego. W tej chwili trwają poszukiwania osoby, która będzie najlepszym zgodnym dawcą dla Niego.

9 Ta dziewczynka też walczy z białaczką.. I też woła o pomoc .!

10

11 Drużyna Ma Swoją Własną Maskotkę :

12 Masz to szczęście, którym możesz się podzielić teraz, masz dar od losu, który jednym daje innym zabiera. To takie proste ,możesz czynić tyle dobra, tak wiele można zdziałać i tak wiele tu zależy od nas. Masz w sobie życia dar, na który czekam ja, W kropelce tej tajemna siła tkwi.

13 Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada , lecz przez to
Kim jest i nie przez to co ma, lecz przez to, Czym dzieli się z Innymi. Jan Paweł II

14 Dołącz i Ty .!


Pobierz ppt "DRUŻYNA SZPIKU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google