Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE KOŁO CARITAS SZKOLE KOŁO CARITAS PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 2 W ZĄBKACH IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE KOŁO CARITAS SZKOLE KOŁO CARITAS PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 2 W ZĄBKACH IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE KOŁO CARITAS SZKOLE KOŁO CARITAS PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 2 W ZĄBKACH IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI.

2 WRZESIEŃ

3 Opracowanie planu na rok szkolny 2012/2013
Na pierwszym spotkaniu Szkolnego Koła Caritas, razem z naszym opiekunem omówiliśmy całoroczny plan działania.

4 Wybory prezesa, wiceprezesa, skarbnika i sekretarza SKC
Na kolejnym spotkaniu drogą głosowania wyłoniliśmy przedstawicieli naszego Szkolnego Koła Caritas. W skład zarządu weszli: Prezes- Natalia Grzęda Wiceprezes- Sebastian Lubaszka Sekretarz- Aleksandra Cieślikowska Skarbnik- Rafał Mucha

5 Wybranie patrona SKC Patrona naszego Szkolnego Koła Caritas wybraliśmy również droga głosowania. Znaczącą przewagą głosów wygrał św. Franciszek z Asyżu.

6 PAŹDZIERNIK

7 Szkolenie 9 października 2012 roku uczestniczyliśmy w szkoleniu „ABC pomocy ciężko chorym”. Dowiedzieliśmy się jak zajmować się chora osobą która sama nie radzi sobie z podstawowymi czynnościami.

8 LISTOPAD

9 Udział we mszy św. z okazji 20-lecia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
16 listopada 2012 roku odbyła się msza święta w Katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze, w której uczestniczyli również członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas.

10 GRUDZIEŃ

11 Akcja dla Adriana Nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę pieniędzy na prezent świąteczny dla naszego kolegi ze szkoły Adriana który nieszczęśliwie złamał nogę. Ochotnicy również pomagali mu w lekcjach i odwiedzali go.

12 Rozdanie Identyfikatorów
17 grudnia 2012 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie identyfikatorów dla członków Szkolnego Koła Caritas.

13 Wigilia Nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało również Wigilię dla członków. Wspólnie jedliśmy, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy kolędy i spędzaliśmy razem czas.

14 Sprzedawanie świec W Grudniu sprzedawaliśmy również świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

15 Współpraca z fundacją Salvatti
W grudniu pomagaliśmy pakować zakupy:

16 Współpraca z fundacją Salvatti c.d.
Pakować życzenia świąteczne :

17 Współpraca z fundacją Salvatti c.d.
I pakować płyty:

18 STYCZEŃ

19 Współpraca z fundacją Salvatti
Pakowanie listów:

20 LUTY

21 Zimowisko W ramach zimy w mieście w drugim tygodniu ferii wybraliśmy się wspólnie na lodowisko i do kina na film „Życie Pi”

22 Współpraca z fundacją Salvatti
Pakowanie płyt:

23 MARZEC

24 „ Jałmużna Wielkopostna”
Postanowiliśmy wziąć udział w akcji „ Jałmużna Wielkopostna”, polegającej na odmawianiu sobie przyjemności i wrzucaniu zaoszczędzonych pieniędzy do skarbonek specjalnie do tego przeznaczonych które dostaliśmy wcześniej w szkole.

25 Droga Krzyżowa Wspólnie postanowiliśmy wybrać się na Drogę Krzyżową do najbliższego Kościoła.

26 KWIECIEŃ

27 Konferencja prasowa 4 kwietnia 2013 roku odbyła się konferencja prasowa Caritasu z okazji rozpoczęcia się tygodnia Miłosierdzia. Gościliśmy w programie „ Między ziemią a niebem” emitowanym na TVP1.

28 Jadłodajnia 10 Kwietnia 2013 roku odwiedziliśmy Jadłodajnię Caritasu. Od pracowników dowiedzieliśmy się na czym polega ich praca. Później pomagaliśmy w sprzątaniu Sali, roznoszeniu talerzy i chleba. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie.

29 Siedziba Caritas 10 kwietnia 2013 odwiedziliśmy również siedzibę Caritasu Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49. W tym samym budynku mieści się placówka dla dziewcząt z trudnych rodzin. Razem z ich opiekunkami rozmawialiśmy o trudach ich pracy.

30 A OPRÓCZ TEGO…

31 A oprócz tego Przez cały rok zbieramy nakrętki na szczytny cel, i spotykamy się co tydzień.

32 W planach mamy jeszcze bardzo dużo
W planach mamy jeszcze bardzo dużo. Między innymi marzycielską pocztę, współpracę ze szkołą w Afryce i wygranie tego konkursu  ~ członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas

33 A TO MY Członkowie Szkolnego Koła Caritas Publicznego gim. nr 2 w Ząbkach im. Ks. Jerzego Popiełuszki.


Pobierz ppt "SZKOLNE KOŁO CARITAS SZKOLE KOŁO CARITAS PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 2 W ZĄBKACH IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google