Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron naszej szkoły Jan Paweł II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron naszej szkoły Jan Paweł II."— Zapis prezentacji:

1 Patron naszej szkoły Jan Paweł II

2 Jest nam niezmiernie miło
być gośćmi władz lokalnych i radnych Gminy i Miasta Koziegłowy.

3 Już jakiś czas temu nasze gimnazjum -
Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach podjęło działania w związku z nadaniem imienia szkole.

4 Gimnazjum nr 1 należy do Zespołu Szkół, w którym
zarówno Szkoła Podstawowa, jak i Liceum Ogólnokształcące mają swoich patronów.

5 Przyszedł więc czas na wybór imienia dla gimnazjum.

6 wybór patrona Uczniowie, nauczyciele i rodzice jednomyślnie wyłonili przyszłego patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

7 Jan Paweł II to osoba, która jak nikt inny docierała do każdego człowieka.

8 dokonywał tego nie siłą miecza, ale siłą słowa.
Ojciec święty dokonywał tego nie siłą miecza, ale siłą słowa.

9 Jego wskazówki pozostaną żywe w pamięci ludzi na całym świecie. SZCZEGÓLNE MIEJSCE ZAJMUJE W SERCACH MŁODYCH, do których zawsze zwracał się słowami: „Wy jesteście przyszłością świata, Wy jesteście nadzieją Kościoła, Wy jesteście moją nadzieją!”.

10 Jan Paweł II jest dla nas autorytetem, ponieważ
Pokazywał nam, jak kochać innych; Nie bał się okazywać swojej wiary; Często spotykał się z nami i mówił, co jest dobre i jak należy postępować; Potrafił przebaczać; Miał w sobie coś takiego, co zawsze do nas przemawiało – kochaliśmy jego otwartość; Umiał żartować; Po prostu nas kochał!

11 Doskonale rozumiał nasze problemy,
które niesie ze sobą współczesny świat, ale był też wobec nas bardzo wymagający. Spotykając się z nami, powtarzał: „Musicie od siebie wymagać, choćby i inni od was nie wymagali”, „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest”.

12 Młodzi ludzie nigdy nie pozostali obojętni wobec jego wołań. Świadczy o tym chociażby rekordowa liczba młodych zgromadzonych na Światowych Dniach Młodzieży.

13 To niewątpliwie Największy autorytet naszych czasów. Papież pokoju, pojednania, przebaczenia. Niestrudzony pielgrzym. Przewodnik w poszukiwaniu wartości duchowych.

14 Wielki miłośnik gór „Każdy mógłby wygodnie chodzić po ulicach miast i podróżować, czyli korzystać z pojazdu. Ale góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie. Są zachętą, by wznosić się coraz wyżej. Ku Stwórcy”.

15 Co uczniowie naszego gimnazjum sądzą o papieżu polaku?

16

17 „ Był to niezwykły człowiek. Wzór do naśladowania
i wielki autorytet.” „Wspaniały człowiek. Bardzo żałuję, że nie było mi dane Go spotkać. W sercu na zawsze pozostaną mi Jego żarty i fakt, że zawsze był uśmiechnięty.’’ „ Nauczył nas, że musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.’’ „ Papież był, jest i będzie drogowskazem, który prowadzi nas do naszego Ojca w niebie.’”

18 Chcemy godnie reprezentować jego imię

19 Prosimy radę gminy i miasta koziegłowy o nadanie naszej szkole imienia jana pawłaII społeczność gimnazjum nr w koziegłowach

20 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Patron naszej szkoły Jan Paweł II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google