Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie
Błońsko Wola Jabłońska GMINA RAKONIEWICE

2 Wywiad z Andrzejem Raczakiem, byłym sołtysem wsi Błońsko
W czasie mojej kadencji przestała istnieć szkoła w Błońsku, teraz znajduje się tam ośrodek „ Pomocna Dłoń”. Została zrobiona droga asfaltowa przez wieś, ta była robiona w dwóch etapach: najpierw pierwsza połowa, a za jakiś czas druga. Za mojej kadencji został przeprowadzony remont Sali Wiejskiej.

3 Wywiad z Andrzejem Raczakiem, byłym sołtysem wsi Błońsko
W naszej miejscowości pogorszyła się komunikacja publiczna. Autobusów jest coraz mniej, coraz mniej osób korzysta z usług PKS. Ludziom to nie przeszkadza, ponieważ każdy ma teraz samochód, jednak brak autobusów stanowi problem młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadgimnazjalnych. Ważną zmianą w życiu społecznym Błońska jest spadek ilości rolników. Kiedyś ludzie żyli wyłącznie z rolnictwa. Teraz każdy ma drugą pracę, albo w ogóle zrezygnował z prowadzenia gospodarstwa rolnego. Ogółem rzecz biorąc, myślę, że teraz życie na wsi jest łatwiejsze niż kiedyś. W naszej wsi w tym roku powstanie boisko oraz plac zabaw dla maluchów.

4 Wywiad z Tadeuszem Guziorem obecnym sołtysem wsi Błońsko
Na terenie Błońska w ostatnich dwudziestu latach został położony asfalt. Do domów podłączona została miejska woda, powstało wiele nowych domów. Obecnie wszczęte są przygotowania do założenia mieszkańcom gazu ziemnego.

5 Wywiad z Tadeuszem Guziorem obecnym sołtysem wsi Błońsko
Gmina zasponsorowała również remont salki strażackiej oraz położenie dachu na remizie. Na terenie Błońska jest Gospodarstwo Agroturystyczne, można tam skorzystać m.in. z jazdy konnej.

6 Wywiad z Tadeuszem Guziorem obecnym sołtysem wsi Błońsko
Od kiedy pamiętam sklep znajduje sie w tym samym miejscu, jednakże zmienili się właściciele. Przez ostatnie 3 lata udało mi się załatwić tłuczeń na drogę prowadząca przez Mościska.

7 Wywiad z panią Pelagią Krym, dyrektorem nieistniejącej już szkoły w Błońsku
Działania negatywne: podupadały gospodarstwa rolne, zlikwidowano plac zabaw, jest tu dużo dzieci, które teraz nie mają gdzie się bawić. Działania pozytywne: powstały 2 przedsiębiorstwa prywatne (sklep ogólnospożywczy oraz firma produkująca betonowe ogrodzenia). Stworzono także remizę strażacką i powstało OSP Błońsko. Niewiele osób wie, że dzisiejsza remiza była kiedyś częścią gospodarstwa rolnego, które spłonęło.

8 Wywiad z panią Zofią Smyczyńską, nauczycielką nieistniejącego już przedszkola w Błońsku
W 1973 założono w Błońsku przedszkole, którego byłam głównym organizatorem. Kupowałam wszystkie zabawki i pomoce naukowe. Wcześniej była tutaj szkoła 8-klasowa, potem 3-klasowa, a następnie przedszkole. W Błońsku przez 20 lat zaszły duże zmiany. Wieś pięknieje. Mieszkańcy bardziej dbają o otoczenie swojego domu. Jest większa nowoczesność, mamy ośrodek agroturystyczny. Myślę, ze teraz jest o wiele wygodniej.

9 Wywiad z Andrzejem Hercogiem, Prezesem Zarządu Ośrodka „Pomocna Dłoń” w Błońsku
Gdy ja tu przyjechałem, szkoła była już zamknięta. Na początku były różne pomysły zagospodarowania tego budynku. Miała znajdować się tu szwalnia, hurtownia krasnali gipsowych itp. Jednak starostwo nie chciało, aby stara szkoła stała się przedsiębiorstwem. Dlatego powstał pomysł założenia w Błońsku domu opieki społecznej dla ludzi, nie mogących sobie poradzić z różnymi sytuacjami życiowymi.

10 Wywiad z Andrzejem Hercogiem, Prezesem Zarządu Ośrodka „Pomocna Dłoń” w Błońsku
Budynek dostaliśmy w grudniu 2000 roku. Remonty trwały ok. 3 lat, jednakże świeżo po skończeniu remontu na terenie ośrodka wybuchł pożar i większa część budynku spłonęła. Później zaczęliśmy od nowa remontować całą posiadłość, a w 2007 roku powstał projekt dobudowy osobnych domków na terenie ośrodka. Przez pewien okres czasu w naszym budynku działało dobrze wyposażone, popołudniowe przedszkole.

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Alicja Sznydel klasa III b GIMNAZJUM Ilona Łuszczak klasa III b GIMNAZJUM Tomasz Kozłowski klasa II b GIMNAZJUM Michał Ośka klasa II b GIMNAZJUM Szkoła: Gimnazjum w Jabłonnie Opiekun Zespołu: Karina Hypta Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

12 Wywiad z panią W. Bimkiewicz obecną sołtys wsi Wola Jabłońska
Najważniejszą zmianą w naszej wsi jest dołączona woda miejska oraz ogólny stan budynków i dróg. Powstały nowe, ładne domy które zmieniają wygląd wsi. Istnieje Koło Gospodyń Wiejskich . Jest dużo łatwiej uzyskać informacje, Internet jest wykorzystywany przez urzędników . Bezrobocie nie zwiększyło się, prawie każdy mieszkaniec naszej wsi ma prace. W ciągu 20 lat powstały zakłady pracy. Estetyka wsi zmieniła się, są nowe przystanki, wyremontowano salę wiejską oraz przyległe do niej budowle, a także figurę wiejską. Transport publiczny działa dobrze , informacja o kursach jest również dobra.

13 Wywiad z panią W. Bimkiewicz obecną sołtys wsi Wola Jabłońska
Nowych dróg nie przybyło są jednak one na bieżąco remontowane, ścieżka rowerowa ma powstać w przyszłości . Jestem dumna z mieszkańców naszej wsi którzy dbają o wygląd naszych przystanków autobusowych i figury i własnych obejść. Jestem dumna za to że gmina Rakoniewice nie zapomina o naszej wsi między innymi: przyłączenie naszej wsi do wodociągów, ochronę środowiska, telefony, elektryczność, komunikacje łatwy dostęp do Internetu a także za przeprowadzanie remontów w naszej sali wiejskiej. Jakość środowiska naturalnego od 3 lat się poprawiła. W naszej wsi jest bezpieczniej niż 20 lat temu, policja dba o porządek i ład naszego terenu.

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Mariusz Gromek klasa II b GIMMNAZJUM Filip Świętoniowski klasa II b GIMNAZJUM Szkoła: Gimnazjum w Jabłonnie Opiekun Zespołu: Lucyna Cieżuch Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google