Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie
Jabłonna GMINA RAKONIEWICE

2 Wywiadów udzielili: Anna Gracz – sołtys wsi Jabłonna
Jarosław Marciniak Krystyna i Stanisław Marciniak Helena Stankowska Renata Jarzyna Grzegorz Korbas Józef Bernakiewicz Ryszard Krauze

3 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Powstały nowe chodniki, założono we wsi lepsze oświetlenie. Zmodernizowano i rozbudowano przedszkole, w szkole dobudowano skrzydło, w którym znajdują się dwie sale lekcyjne.

4 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
W budynku szkolnym zainstalowano nowe ekologiczne ogrzewanie. Budynek gospodarczy przy szkole zaadaptowano na siłownię. Urzędnicy coraz bardziej zwracają uwagę na obywatela i jego dobra, istnieje konsultacja urzędnik – obywatel. Wykorzystują Internet do spraw urzędowych, bo teraz możesz zapłacić nawet rachunki w Internecie. Nie musimy jeździć do urzędów np. do Grodziska Wlkp. albo do Rakoniewic.

5 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Został zagospodarowany skwer obok strażnicy, na którym zostały posadzone rośliny, i usunięto fontannę.

6 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Na dzień dzisiejszy w naszej wsi kursuje mniej autobusów, ich punktualność zależy od pory roku. Została wyremontowana droga z Jabłonny do Komorówka, zrobiono kostkę brukową na ulicy Grodziskiej. W planach gminy jest budowa ścieżki rowerowej z Jabłonny na cmentarz, a jak dobrze pójdzie to nawet do samej Wioski.

7 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Jakość życia jest wyższa niż 20 lat temu, powstało mnóstwo sklepów, jest łatwiej robić zakupy, ale nie ma na nie pieniędzy. Ludzie zaczęli inwestować w prywatne firmy takie jak: firmy transportowe, firma cateringowa, baza handlowa, materiały budowlane, salony fryzjerskie. Powstały prywatnie pieczarkarnie.

8 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Jakość naszego środowiska naturalnego poprawiła się i to bardzo. Segregacja działa poprzez zakład komunalny, ale kiedyś były u nas pojemniki, które się nie sprawdziły w praktyce. Szkoła uczestniczy w akcji Sprzątania Świata. Odremontowano salę wiejską, w której mieści się biblioteka, położono kostkę na parkingu.

9 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
W naszej wsi została rozbudowana strażnica OSP. Powstał punkt apteczny.

10 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Zlikwidowano urzędy, bo przecież niegdyś mogliśmy znaleźć tu, np. porodówkę, pobór wojskowy, urząd cywilny, posterunek milicji. Na cmentarzu komunalnym wybudowano kaplicę, wydzielono parking przed cmentarzem.

11 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Powstają boiska z kompleksem lekkoatletycznym oraz utwardzony parking przed szkołą.

12 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Wybudowano trzy place zabaw dla dzieci, przed przedszkolem, przy szkole i na skwerku przy kościółku św. Michała.

13 Zmiany jakie zaszły w Jabłonnie przez ostatnich 20 lat
Przeprowadzono remont kościółka św. Michała. Na terenie wsi postawiono tablice ogłoszeniowe.

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Szymon Adler klasa III b GIMNAZJUM Bartosz Matuska klasa III b GIMNAZJUM Natalia Albrecht klasa III b GIMNAZJUM Ciuka Joanna klasa II b GIMNAZJUM Julita Marciniak klasa II b GIMNAZJUM Agata Łatka klasa II b GIMNAZJUM Monika Jarzyna klasa II b GIMNAZJUM Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Dominika Stankowiak klasa I a GIMNAZJUM Julia Bernakiewicz klasa I a GIMNAZJUM Paula Mądra klasa I a GIMNAZJUM Karolina Kaczmarek klasa I b GIMNAZJUM Sandra Lisowska klasa I b GIMNAZJUM Szkoła: Gimnazjum w Jabłonnie Opiekuna Zespołu: Bogdan Bartkowiak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google