Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie
Wioska GMINA RAKONIEWICE

2 Wywiadów udzielili: Elżbieta Matysiak – sołtys wsi Zdzisław Marek
Irena Korbas Wiesław Korbas Bożena Dakowska Tomasz Tadeusz Urszula Radna … i inni mieszkańcy Wioski.

3 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Budowa chodników oraz budowa zaplecza socjalnego przy sali, nowe boisko szkolne.

4 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Transport publiczny działa w miarę sprawnie, informacja o kursach autobusów obecnie jest lepsza. Zbudowano 2 place zabaw: na boisku szkolnym i w centrum wsi.

5 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Powstały nowe zakłady pracy: sprzedaż obrabiarek do drewna, zakład przetwórstwa mięsnego, fermy drobiu i wytwórnia podłoża do pieczarek. 100-letnia cegielnia spaliła się, ale szybko się odbudowuje. Nastąpił rozwój sieci telefonicznej: stacjonarnej i komórkowej, istnieje możliwość korzystania z Internetu. Odcinek drogi Wioska – Gnin został utwardzony.

6 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Wybudowano oczyszczalnię ścieków. OSO Wioska zakupiła nowy samochód. Powstały szamba ekologiczne. Mają powstać ścieżki rowerowe na drodze Wioska-Rakoniewice. Sklepy są bardziej zaopatrzone niż 20 lat temu, powstały 2 nowe. Posadzono krzewy przy chodnikach, zmodernizowano park. Jakość środowiska naturalnego poprawiła się, wprowadzono segregację odpadów, przyłączono się do akcji Sprzątania Świata.

7 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Rozbudowano budynek szkolny w Wiosce. Powstała kanalizacja przeciwdeszczowa, przeciwpożarowa wieża obserwacyjna.

8 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
W szkole wymieniono stare ogrzewanie na ekologiczne. Powstał chór „Co Wy Na To”, który śpiewa na różnych lokalnych imprezach okolicznościowych.

9 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Czynnie działa Koło Gospodyń Wiejskich, które organizuje życie wsi, pozyskuje różnego rodzaju fundusze: na szkolenia i imprezy okolicznościowe dla mieszkańców, na doposażenie wsi. Nastąpiła wycinka drzew, powstały nowe chodniki, nowe lampy, zlikwidowano rowy. Polepszyło się bezpieczeństwo mieszkańców, policja dba o porządek. Dawniej na drogach było bezpieczniej, dzisiaj obserwuje się większe nasilenie ruchu.

10 Zmiany jakie zaszły w Wiosce w ciągu ostatnich 20 lat
Odnowiono krzyż, posadzono dąb i odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci Ludomira Olejniczaka – nauczyciela z Wioski, zamordowanego w Katyniu.

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Monika Kowala klasa III a GIMNAZJUM Patrycja Przybyła klasa III a GIMNAZJUM Maria Primke klasa III a GIMNAZJUM Weronika Dach klasa III a GIMNAZJUM Mateusz Marek klasa III a GIMNAZJUM Martyna Marek klasa I a GIMNAZJUM Julia Melerowicz klasa I a GIMNAZJUM Szkoła: Gimnazjum w Jabłonnie Opiekun Zespołu: Grażyna Andrys Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marcina Rożka w Jabłonnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google