Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU"— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU

2 CMENTARZ ŻYDOWSKI W ŁOMŻY

3 Podczas realizacji projektu uczniowie mogli korzystać ze zbiorów związanych z Zagładą Żydów: książek, prezentacji multimedialnych, filmów, materiałów edukacyjnych IPN, zgromadzonych w bibliotece szkolnej

4 Zadania projektu: Zebranie informacji na temat Holokaustu.
Zebranie informacji na temat losu dzieci żydowskich w okresie Holokaustu. Zebranie informacji na temat losu dzieci żydowskich po II wojnie światowej. Przygotowanie prezentacji projektu.

5 Pani BASIA

6 ALBUMY

7 GAZETKA IRENA SENDLEROWA JANUSZ KORCZAK ANNA FRANK RODZINA ULMÓW ROMAN POLAŃSKI HANNA KRALL

8 Apel podsumowujący projekt

9 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

10 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

11 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

12 OCENA PROJEKTU

13 Przykładowe wypowiedzi uczniów
Co i jak zrobiłem? „ Techniką komputerową wyszukałem informacje, sformatowałem je i dodałem zdjęcia tak, aby powstał album o tematyce Holokaustu. Informacje wyszukiwałem z różnych źródeł ”. „ Większość informacji znalazłam korzystając z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej oraz publikacji dostępnych w bibliotece naszego gimnazjum”.

14 Czego się nauczyłem? „ Nauczyłem się, że nie należy żartować i śmiać się z dowcipów o Holokauście. Zapamiętałem historię Getta Warszawskiego Dowiedziałem się jak zapisać poprawki tekstu na pen-driver. Poszerzyłem wiedzę na temat Holokaustu”. „ … poznałem też kawałek historii Polski”.

15 Co stanowiło dla mnie trudność?
„ Trudnością było dla mnie redagowanie tekstu. Trudny był też sam temat”. „ Trudnością było to, że ten temat ciężko jest przedstawić w formie obrazu. Trudne było przeglądanie tych smutnych zdjęć…”

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google