Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIBLIOTEKA Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIBLIOTEKA Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie."— Zapis prezentacji:

1 BIBLIOTEKA Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie

2 Najważniejsze zadania biblioteki:
gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów; rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej uczniów; przygotowanie czytelników do korzystania z różnych źródeł informacji.

3 Dydaktyczna i pedagogiczna funkcja biblioteki:
popularyzowanie wiedzy pedagogicznej wśród uczniów; rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej; promocja nowości wydawniczych i wiedzy o regionie.

4 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej
ICIM zostało współfinansowane przez MENiS ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Otrzymaliśmy cztery stanowiska komputerowe oraz jedno urządzenie wielofunkcyjne.

5 Wykorzystanie ICIM: wyszukiwanie materiałów dydaktycznych w Internecie; korzystanie z zainstalowanych encyklopedii i słowników multimedialnych.

6 Organizacja pracy biblioteki
REGULAMIN BIBLIOTEKI CZYTELNICY

7 Regulamin biblioteki Z księgozbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów i absolwenci gimnazjum. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać :  wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literaturę piękną, książki popularnonaukowe), czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma), wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do dyspozycji nauczyciela). 3. Godziny otwarcia biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.

8 Regulamin biblioteki c.d.
Czytelnicy mogą wypożyczać książki w następujących limitach: uczniowie: dwie książki na dwa tygodnie (większą ilość należy uzgodnić z bibliotekarzem). Tym, którzy nie oddają książek w terminie ogranicza się ich liczbę do jednego egzemplarza,  nauczyciele zatrudnieni w gimnazjum i pracownicy administracyjni: do 15 książek Termin zwrotu wypożyczonych materiałów – do 15 czerwca,  rodzice uczniów i absolwenci szkoły dwie książki jednorazowo, nie dłużej niż na dwa miesiące. Po upływie terminu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się po prolongatę, czyli przedłużenie terminu wypożyczenia książki. 6. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę czy inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).

9 Czytelnicy

10 Zbiory biblioteki JAN PAWEŁ II – PATRON NASZEJ SZKOŁY
KSIĘGOZBIÓR PODRĘCZNY BELETRYSTYKA MŁODZIEŻOWA LEKTURY REGIONALIA WIDEOTEKA I MULTIMEDIA CZASOPISMA

11 Jan Paweł II Nasza biblioteka dysponuje dużą ilością książek i dzieł poświęconych patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II. Ostatnio utworzony został specjalny „kącik” Jana Pawła II.

12 Księgozbiór podręczny
encyklopedie ogólne i rzeczowe; słowniki językowe i rzeczowe; leksykony; inne wydawnictwa informacji bezpośredniej;

13 Beletrystyka młodzieżowa
Literatura piękna dla młodzieży rozmieszczona jest według klasyfikacji tematycznej i podziału według autorów

14 Lektury W naszej bibliotece każdy może wypożyczyć potrzebne lektury gdyż posiadamy bardzo bogaty księgozbiór.

15 Regionalia: historia regionu; literatura piękna;
przewodniki krajoznawcze; wydawnictwa albumowe.

16 Wideoteka i multimedia:
filmy fabularne; filmy edukacyjne; multimedialne materiały edukacyjne.

17 Czasopisma: Victor Gimnazjalista Biblioteka w Szkole
National Geographic Głos Tyczyna Poznaj świat Poznaj swój kraj Komputer świat Aura Świat nauki i inne.

18 Prośba książki A na sam koniec prośba: Myj ręce przed czytaniem;
Nie zaginaj rogów kartek. Zaznaczaj zakładką przerwę w czytaniu; Nie śliń palców przy odwracaniu kart; Nie przełamuj grzbietu; Nie pisz i nie rysuj na mnie; Nie czytaj przy jedzeniu; Nie czytaj leżąc; Nie czytaj przy słabym świetle; Przy czytaniu zachowuj właściwą postawę.


Pobierz ppt "BIBLIOTEKA Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google