Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA"— Zapis prezentacji:

1 UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA
HISTORIA SZTUKI na UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA w TORUNIU

2 DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ HISTORIĘ SZTUKI?
Historię sztuki studiować warto, bo takie studia umożliwiają poznanie tego, co w dziejach ludzkości najpiękniejsze –najdoskonalszych zabytków architektury, rzeźby, malarstwa, poznanie dziejów twórczości artystycznej, dokonań najznakomitszych mistrzów, zrozumienie ukrytych treści poszczególnych dzieł.

3 DLACZEGO HISTORIA SZTUKI NA UMK?
Dlatego, że jest to renomowana uczelnia z chlubnymi tradycjami i znakomitą kadrą wykładowców. Katedra Historii Sztuki i Kultury UMK już w 2002 roku uzyskała certyfikat wysokiej jakości kształcenia nadany przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną. W roku 2006 otrzymała akredytację wydaną przez Państwową Komisję Akredytacyjną, przyznaną Katedrze ponownie w roku 2009.

4 CO PO STUDIACH? Wykształcony na UMK historyk sztuki posiada szeroką wiedzę z zakresu dziejów sztuki i kultury, dysponuje warsztatem historycznym oraz znajomością badań interdyscyplinarnych z pogranicza wielu pokrewnych historii sztuki dziedzin. Absolwent historii sztuki może pracować w: szkolnictwie, placówkach oświatowych i naukowych, muzeach, galeriach i domach aukcyjnych oraz państwowych, samorządowych i społecznych instytucjach kulturalnych

5 STUDIA STACJONARNE I STOPNIA
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają świadectwo dojrzałości (język polski – część pisemna, historia albo historia sztuki). W programie studiów: zajęcia ze wstępu do historii sztuki, wykłady i konwersatoria z kolejnych epok w dziejach sztuki, różnorodne zajęcia fakultatywne i obowiązkowe, proseminaria, seminaria, wykłady monograficzne. Nieodzowną część zajęć stanowią praktyki (dwutygodniowy obóz we Wrocławiu) i objazdy zabytkoznawcze (do Krakowa oraz na Pomorze i Warmię).

6 STUDIA STACJONARNE II STOPNIA
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci zainteresowani historią sztuki, którzy posiadają tytuł licencjata lub magistra dowolnego kierunku studiów.    W programie studiów zajęcia z: Dziejów doktryn artystycznych, Metodologii historii sztuki, Warsztatu badawczego historyka sztuki, sztuki wizualnej, ponadto różnorodne zajęcia fakultatywne specjalistyczno- kierunkowe, seminaria magisterskie, wykłady monograficzne. Istotną część studiów stanowi dwutygodniowa praktyka muzealna lub konserwatorska.

7 KATEDRA HISTORII SZTUKI i KULTURY ul. Mickiewicza 121 87-100 Toruń
tel


Pobierz ppt "UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google