Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k. Jak przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o.?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k. Jak przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o.?"— Zapis prezentacji:

1 Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k.
Jak przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o.?

2 Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k.
Po co to robić? wyłączenie odpowiedzialności jedynego wspólnika za zobowiązania spółki w obrocie spółka z o.o. postrzegana jest jako bardziej rzetelny partner niż przedsiębiorca jednoosobowy łatwiej znaleźć inwestora, który może pomóc rozwijać biznes, bądź po prostu łatwiej sprzedać ten biznes relatywnie łatwa w „obsłudze” i elastyczna forma prowadzenia działalności gospodarczej

3 Co oznacza przekształcenie?
Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k. Co oznacza przekształcenie? Przedsiębiorca przekształcany umowy (najem, umowy handlowe, umowy o współpracy) koncesje, licencje, zezwolenia prawa na dobrach niematerialnych ulgi podatkowe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ulgi inne niż podatkowe

4 Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k.
Step by step Sporządzenie planu przekształcenia w formie aktu notarialnego Poddanie planu badaniu biegłego rewidenta Powołanie organów oraz złożenie oświadczenia o przekształceniu przedsiębiorcy Wniosek o wpis do rejestru sądowego (KRS) Wpis do rejestru (dzień przekształcenia)

5 Odpowiedzialność wspólnika
Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k. Odpowiedzialność wspólnika Przedsiębiorca jednoosobowy, który staje się jedynym wspólnikiem spółki, odpowiada solidarnie z utworzoną w wyniku przekształcenia spółką za zobowiązania związane z prowadzoną działalnością gospodarczą powstałe przed dniem przekształcenia, przez okres trzech lat, licząc od dnia przekształcenia.

6 Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "Ślązak Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i RAdców Prawnych Sp. k. Jak przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o.?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google