Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polska dla Rodziny – Rodzina dla Polski Warszawa, 10 marca 2010r. Cele i działania Federacji Związków Rodzin Katolickich w Europie, FAFCE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polska dla Rodziny – Rodzina dla Polski Warszawa, 10 marca 2010r. Cele i działania Federacji Związków Rodzin Katolickich w Europie, FAFCE."— Zapis prezentacji:

1 Polska dla Rodziny – Rodzina dla Polski Warszawa, 10 marca 2010r. Cele i działania Federacji Związków Rodzin Katolickich w Europie, FAFCE

2 FAFCE Federacja związków rodzin wyznających podobne wartości, obecna w całej Europie, mająca na celu dobro publiczne.

3 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzina stanowi podstawę i punkt początkowy tworzenia zasobów ludzkich w społeczeństwie. Dla nas rodzina, oparta na związku męża i żony, stanowi najlepsze zapewnienie sukcesu życia małżeńskiego, rodzicielstwa oraz rozwoju dzieci.

4 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzina jako wspólnota stanowi najważniejszą jednostkę społeczną, w której dar życia jest przyjmowany z wdzięcznością i pielęgnowany aż do naturalnego końca. Szczególny nacisk kładziemy na niezbywalnym prawie każdej osoby do zachowania godności, szczególnie na początku i końcu życia.

5 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzina stanowi, jako reguła, przestrzeń społeczną, w której dzieci nawiązują wiarygodne relacje, nabierają pewności siebie i, w ten sposób, wyrastają na osoby niezależne. Tak więc rodzice muszą być uznawani jako pierwsi i najważniejsi nauczyciele swoich dzieci i dlatego muszą mieć poparcie w swoim zadaniu edukacyjnym.

6 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Dzieci są najważniejszą podstawą naszej przyszłości. Tak więc zapewnienie usług dla rodziny oraz poparcie i promocja rodziny stanowi wspólną odpowiedzialność wszystkich układów społecznych.

7 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzice dużo inwestują, aby zapewnić swoim dzieciom najlepsze możliwości rozwoju. Mają prawo do stosownej rekompensaty poniesionych kosztów i odpowiedniego docenienia ich wysiłków. Od wszystkich układów społecznych wymaga się gwarancji dobrze zrównoważonego połączenia środków finansowych, czasu i usług dla wszystkich rodzin.

8 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzice mają prawo wyboru pomiędzy pracą zarobkową a zajmowaniem się domem i rodziną. Rezygnacja z pracy zarobkowej na rzecz zajmowania się domem i rodziną musi zostać skompensowana równoważnymi zasiłkami. Co więcej, ogólne warunki środowiska pracy muszą zostać przystosowane w taki sposób, aby były kompatybilne z życiem rodzinnym.

9 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Rodzice i dzieci żyją w społeczeństwie międzypokoleniowym o wzajemnej odpowiedzialności. Absolutnie konieczne staje się stworzenie adekwatnych systemów pomocy społecznej w celu wspierania osób we wszystkich tych pokoleniach.

10 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Pomimo, że polityka rodzinna leży głównie w kompetencjach krajów członkowskich Unii Europejskiej, zarządzenia ogólnoeuropejskie wpływają na kształt tej polityki na wiele sposobów. Należy zatem zbadać kompatybilność polityki rodzinnej i wszystkich zarządzeń Unii Europejskiej. Podobnie same kraje członkowskie powinny przyjąć odpowiedzialność za wdrażanie polityki przyjaznej dla rodziny.

11 Nasze zasady i cele: Rodzina stanowi bogactwo Europy Podsumowując: Wolność wybory Rodzice jako pierwsi wychowawcy Subsydiarność Wspólne dobro Rodzina nurtem dominującym

12 Rodzina stanowi bogactwo Europy: nasza działalność FAFCE rozpoczęła swoją działalność w 1991r. Od tego czasu promuje politykę rodzinną i przyjazną dla rodziny w Europie poprzez wymianę doświadczeń, tworzenie europejskiej sieci związków oraz lobbowanie instytucji Europejskich w oparciu o najbardziej podstawowe doświadczenia, płynące od rodzin z całej Europy.

13 Rodzina stanowi bogactwo Europy: nasza działalność FAFCE jest uznawana przez Komisję Europejską jako organizacja pozarządowa o statusie uczestnika w Konferencji NGO od 2001 roku. Od 2002 roku FAFCE jest upoważniona do składania zbiorowych skarg w ramach Europejskiej Karty Społecznej.

14 Rodzina stanowi bogactwo Europy: nasza działalność W 2009r. FAFCE otworzyła swoje biuro w Brukseli, aby skuteczniej lobbować Parlament Europejski i Komisję Europejską. Aktywnie współdziała z innymi NGO oraz cywilnymi członkami społeczeństwa promując Rodzinę i włączenie Rodziny do głównego nurtu polityki..

15 Rodzina stanowi bogactwo Europy: nasza działalność FAFCE regularnie organizuje publiczne konferencje na temat rodziny i polityki rodzinnej w całej Europie: «Szanse dla rodzin w Europie – Suwerenność czasu w porównaniu europejskim», Berlin 2007 r. «Europejski Sojusz dla Rodzin w Europie – Organizacje Rodzinne jako Protagoniści», Rome, 2008 r. «Rodzinne Ruchy Społeczne w Europie i na Litwie», Vilnius, 2009 r.

16 FAFCE: Rodzina stanowi bogactwo Europy Dalsze informacje na: www.fafce.org info@fafce.org 19, square de Meeûs, B-1050 Brussels, Belgium


Pobierz ppt "Polska dla Rodziny – Rodzina dla Polski Warszawa, 10 marca 2010r. Cele i działania Federacji Związków Rodzin Katolickich w Europie, FAFCE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google