Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ELFAC – Europejska Konfederacja Dużych Rodzin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ELFAC – Europejska Konfederacja Dużych Rodzin"— Zapis prezentacji:

1 ELFAC – Europejska Konfederacja Dużych Rodzin
MOJA RODZINA TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

2 ELFAC - HISTORIA ELFAC – Europejska Konfederacja Dużych Rodzin została formalnie ukonstytuowana w Lizbonie 27 marca 2004 r., zrzeszając Związki Dużych Rodzin z całej Europy. Konfederacja reprezentuje ponad 50 milionów europejskich obywateli będących członkami prawie 9 milionów dużych rodzin. Pomysł stworzenia ELFAC powstał w trakcie I Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin, która miała miejsce w Madrycie 2 listopada 2002 r., a decydująca część jej Statutu została uzgodniona na spotkaniu, które odbyło się w Brukseli 25 października 2003 r. Spotkanie założycielskie ELFAC miało miejsce przy okazji II Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Lizbonie w 2004 r. III konferencja odbyła się w Gyor (Węgry) w 2006 r., a IV miała miejsce w Barcelonie w 2008 r. W ten sposób stała się praktyką co 2 lata.

3 ELFAC - CELE Celem Konfederacji jest reprezentowanie społecznych i ekonomicznych interesów rodzin z dziećmi, a w szczególności dużych rodzin, jako najbardziej odpowiedniego środowiska dla wychowywania dzieci, wprowadzania ich do społeczeństwa i zapewniania wzajemnego oparcia i solidarności pomiędzy pokoleniami; również promocja, rozwój i zjednoczenie ruchu organizacji dużych rodzin.

4 ELFAC – STATUT STATUT a) reprezentowanie swoich członków na poziomie europejskim i międzynarodowym, a spraw dużych rodzin na poziomie europejskim i międzynarodowym, b) koordynowanie akcji oraz doradzanie i kierowanie członkami w spełnianiu ich potrzeb i osiąganiu celów, c) promocja współpracy z organizacjami społecznymi i społeczno-opiekuńczymi ku korzyści dużych rodzin, d) promocja, koordynacja, współpraca oraz planowanie prywatnych inicjatyw zarówno biznesu jak i organizacji niekomercyjnych dla pożytku rodziny, w szczególności dużej rodziny, e) kooperacja w obronie i ulepszaniu praw przyznanych dużym rodzinom przez europejskie ustawodawstwo,

5 ELFAC – STATUT   c.d. e) kooperacja w obronie i ulepszaniu praw przyznanych dużym rodzinom przez europejskie ustawodawstwo, f) promocja i protekcja dużych rodzin poprzez konferencje, wydarzenia kulturalne oraz publikacje, g) współpraca z innymi organizacjami mającymi podobne lub częściowo podobne cele na poziomie europejskim i międzynarodowym, h) promocja każdego innego działania, które bezpośrednio lub pośrednio, wiąże się z wcześniej wspomnianą działalnością i której skutkiem będą korzyści dla dużych rodzin jako całości i każdego ich członka osobno.

6 ELFAC – ZARZĄD PRZEWODNICZĄCY CZŁONKOWIE Fernando Castro (Portugalia)
PRZEWODNICZĄCY Fernando Castro (Portugalia) WICE-PRZEWODNICZĄCY Laszlo Marki (Węgry) SEKRETARZ ZARZĄDU Raul Sanchez (Hiszpania) CZŁONKOWIE Nell Coumans (Holandia) Leonids Mucenieks (Łotwa) Fabrizio Maroncelli (Włochy) Samaras Paraskevas (Cypr) PERSONEL Ada Garriga Rita Horvath


Pobierz ppt "ELFAC – Europejska Konfederacja Dużych Rodzin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google