Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić"— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji na odległość bliską i daleką w następujących okresach czasowych:

2 1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić
„...Wykształcenie zdobywa się czytając książki, ale inne, ważniejsze wykształcenie - znajomość świata – zdobywa się tylko dzięki czytaniu ludzi i studiowaniu ich różnych wydań...” Lord Chesterfield „Listy do syna”

3 Komunikacja niewerbalna istnieje już ponad milion lat
Komunikacja niewerbalna istnieje już ponad milion lat. Jest więc znacznie starsza od mowy, powstałej prawdopodobnie w późnym plejstocenie, ok lat temu. Ta pierwotna forma komunikacji jest jedynym środkiem porozumiewania się zwierząt, które za pomocą mimiki, postaw, gestów, pomrukiwań, warknięć itd. dobierają partnerów, ustalają hierarchię dominacji i współpracują w grupach. Podobne sygnały używane są przez ludzi i również w ich świecie spełniają one ogromną rolę. Bezsłowne komunikaty. Niestety komunikacja na odległość nie była możliwa gdyż nie można było ich dostrzec z daleka.

4 humanorigins.si.edu commons.wikimedia.org

5 Od chwili kiedy już mówił do czasów wynalezienia elektryczności.
Wraz z powstaniem mowy, świat niesamowicie się rozwinął. Dzięki mowie doświadczenie i wiedza przekazywana była drogą ustną np. z pradziadka na dziadka, z ojca na syna itp. Niestety komunikacja na dalszą odległość wciąż nie była możliwa aż do wymyślenia telefonu przez Aleksandra Bella.

6 marzenasite.w.interia.pl

7 3. Od elektryczności do czasów komputerów.
Kiedy wymyślono jak wytwarzać prąd, jak się okazało życie bez prądu dotychczas było życiem trudnym i niezwykle ograniczonym. Ludzie natychmiast zastosowali go w każdej dziedzinie życia codziennego. Dopiero w czasach kiedy wynaleziono komputery komunikacja rozwinęła się na wyższy szczebel.

8 4. Komputery i czasy współczesne.
Od kiedy wymyślono komputery komunikacja na odległość stała się popularniejsza niż komunikacja bliska. Internet który powstał niedługo po wynalezieniu komputerów dał nam ogromne możliwości komunikacji. Większość młodych ludzi wolało czatować ze znajomymi poprzez komputer niż spotkać się z nimi i porozmawiać. Starsze babcie nie chodzą już do sąsiadek lecz biorą telefon i dzwonią do nich, bo po co się ruszać i męczyć się jak można wygodnie usiąść na fotelu bez wysiłku.

9 pl.123rf.com

10 Podumowanie Reasumując, gdyby nie powstanie mowy komunikacja na dalszą odległość nie była by możliwa. Do powstania elektryczność komunikacja rozwinęła się znacznie przez wymyślenie np.telefonu. Kiedy wynaleziono prąd udoskonalono komunikację lecz nie wpłynęła ona znacznie na jej osiągnięcie Od kiedy wymyślono komputery komunikacja rozwinęła się ogromnie, dzięki niej można porozumieć się z dalekich odległości w krótkim czasie.

11 Dziękuję za uwagę! Praca została wykonana przez Szymona Siedlika


Pobierz ppt "1. Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google