Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mowa, czyli zbiór wokalnych symboli opartych na logicznej stru- kturze, umożliwiała przekazywanie wiedzy z pokolenia na poko- lenie. Doświadczenia za.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mowa, czyli zbiór wokalnych symboli opartych na logicznej stru- kturze, umożliwiała przekazywanie wiedzy z pokolenia na poko- lenie. Doświadczenia za."— Zapis prezentacji:

1

2 Mowa, czyli zbiór wokalnych symboli opartych na logicznej stru- kturze, umożliwiała przekazywanie wiedzy z pokolenia na poko- lenie. Doświadczenia za pomocą języka stawały się coraz boga- tsze, a człowiek mógł przystosowywać się do otoczenia szybciej niż inne gatunki. Jednak mowa nie mogła wszystkim przekazać Informacji, tylko nielicznym, dlatego wiedza posiadana przez szamanów groziła całkowitym zaniknięciem.

3 Symbole nadały początek pismu, które rozwinęło się w starożytnej Mezopotamii (sumeryjskie piktogramy). Dzięki niemu można było łatwo przekazywać informa- cje i je zachować dla przyszłych pokoleń. Przykłady pism: hieroglify, piktografy, ideogramy itd.

4 Wytwarzanie coraz to praktyczniejszych materiałów piśmienni- czych, pozwoliło na przesyłanie wiadamości na większe odle- głości. Wraz z powstaniem pisma prawdopodobnie pojawili się również kurierzy, co dało początek systemowi pocztowemu. Po- czta miała swój początek w Asyrii, gdzie służyła jako organ szpie- gowski oraz podatkowy.

5 Heliografy to urządzenia, które odbijały promienie świetlne przez lustra. Niektóre sygnały bitewne były przekazywane za pomocą wypolerowanych tarcz.

6 Pierwszy elektryczny sprzęt komunikacyjny, czyli telegraf, został użyty przez sir Charlesa Wheatstone’a. Kiedy skrócił się czas po- dróży informacji przez ocean, na świecie pojawiło się po raz pier- wszy określenie „globalna wioska”.

7 Telefon jest starszy od telegrafu, który został spopularyzowany Przez Aleksandra Bella. Źródła: jaceklipski.pl, http://histmag.org/Komunikacja-od-mowy- do-Internetu-744


Pobierz ppt "Mowa, czyli zbiór wokalnych symboli opartych na logicznej stru- kturze, umożliwiała przekazywanie wiedzy z pokolenia na poko- lenie. Doświadczenia za."

Podobne prezentacje


Reklamy Google