Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody komunikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody komunikacji."— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji

2 Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić
W prehistorii ludzie porozumiewali się za pomocą : Mowy nieartykulowanej Gestów Rysunków na ścianach jaskiń Narzędzi wydających bardzo głośne dźwięki Mimiki Znaków dymnych

3 Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić

4 Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić

5 Czasy od chwili kiedy już mowił do elektryczności
Dzięki temu ,że człowiek nauczył się mówić , zaczął komunikować się z innymi ludźmi werbalnie. Potem stopniowo zaczęło powstawać pismo. Starożytni Egipcjanie używali hieroglifów , Sumerowie pisma klinowego. Pierwszy alfabet wynaleźli Fenicjanie. Wynalezienie pisma było przełomowym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Umożliwiło przelewanie myśli na papier, uczenie się z książek czy notowanie w szkole. Pismo miało również bardzo dużą wartość ze względu na to, że człowiek nie musiał już całej wiedzy "przechowywać" w głowie. Od chwili, kiedy nauczył się pisać, wszystkie ważne informacje mógł zanotować. Dzięki temu zaczęło rozwijać się pisanie listów, a potem powstał druk.

6 Czasy od chwili kiedy już mówił do elektryczności
Pisanie listów umożliwiło rozwój piśmiennictwa. Wykształcił się wówczas nowy zawód listonosza, który zastąpił gołębie pocztowe. Ewoluowały także narzędzia do pisania. Z piór wietrznych po długopisy. Pisanie listów pozwalało na komunikację między osobami oddalonymi od siebie nawet o kilka tysięcy kilometrów.

7 Czasy od chwili kiedy już mowił do elektryczności

8 Czasy od chwili kiedy już mówił do elektryczności

9 Czasy od elektryczności do czasów komputerów
W tym okresie powstało wiele nowych urządzeń ułatwiających komunikację. Jako jeden z najważniejszych wynalazków traktuje się radio i telefon. Dzięki nim ludzie mogli bez problemu dowiadywać się najnowszych informacji i rozmawiać ze sobą będąc w dalekiej odległości. Radio umożliwiło rozwój alfabetu Morse`a. Nie należy również zapomnieć o wynalezieniu telewizora. Wynalezienie różnego rodzaju pojazdów pozwoliło docierać do odległych miejsc

10 Czasy od elektryczności do wynalezienia pierwszych komputerów

11 Czasy od elektryczności do wynalezienia pierwszych komputerów

12 Komputery i czasy współczesne
Dzięki wynalezieniu komputerów, a potem Internetu ludzie mogą komunikować się ze sobą w bardzo szybki sposób nawet nie wychodząc z pokoju. Tradycyjne listy zastąpiły e, rozmowy telefoniczne – rozmowy przez Skype , a zwykle rozmowy – pisanie na chacie. Współczesne społeczeństwo jest mocno skomputeryzowane. Powstają coraz to nowsze modele komputerów, laptopów, tabletów ,czy iPadów. Chcąc uzyskać jakąkolwiek informację, czy porozmawiać z przyjaciółmi, a nawet umówić się na spotkanie wystarczy wejść na Internet.

13 Komputery i czasy współczesne

14 Metody komunikacji Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_Morse%27a

15 Metody komunikacji Prezentacje wykonała Karolina Gawryał


Pobierz ppt "Metody komunikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google