Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest komunikacja ? Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Porozumiewamy się, aby zdobyć informacje, uczyć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest komunikacja ? Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Porozumiewamy się, aby zdobyć informacje, uczyć."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest komunikacja ? Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Porozumiewamy się, aby zdobyć informacje, uczyć się, stworzyć i podtrzymać więzi międzyludzkie, a także wpływać na innych i budować swój wizerunek w ich świadomości.informacji

3 Zanim ludzie nauczyli się mówić porozumiewali się za pomocą : a) Rysowaniu malowideł na ścianach jaskiń.

4 b ) Za pomocą gestów

5 c) Za pomocą dymu

6 d) Za pomocą dźwięków wydawanych przez różne przedmioty

7 Od czasów wynalezienia pisma do elektryczności porozumiewali się : a) Za pomocą mowy

8 b) Pisząc listy

9 b) Pisząc na kamiennych tabliczkach

10 c) Za pomocą faksu

11 d) Po przez radio i telewizje

12 W dzisiejszych czasach ludzi komunikują się poprzez : a) Komputer ( różnego rodzaju portale i chaty, poczta)

13 b) Telefony komórkowe ( sms, mms )

14 W dzisiejszych czasach sposoby komunikowania się między ludźmi zostały zdominowane przez ciągły i systematyczny rozwój cywilizacyjny oraz postęp techniki. Nasze życie jest zdominowane przez urządzenia elektroniczne różnego typu, które sprawiają, że w każdym miejscu i o każdym czasie możemy skontaktować się z drugą osobą. Poznajemy ludzi w zaciszu domowym (np. czat) i bez żadnych problemów nawiązujemy kontakt z kimś, kto jest oddalony od nas o wiele kilometrów. Niewątpliwą zaletą takiej komunikacji jest szybkość i wygoda. Warto jednak pamiętać, że telefon czy Internet nie zastąpią nam żywych kontaktów z drugą osobą. W relacjach międzyludzkich niezwykle ważną rolę odgrywa ton głosu, mimika czy mowa ciała, których zaobserwowanie jest możliwe tylko podczas bezpośredniej rozmowy. Urządzenia elektroniczne ułatwiają życie, ale człowiek jest istotą stadną i potrzebuje kontaktów z żywymi ludźmi w rzeczywistym świecie.

15 Do komunikacji należy również cisza, która, mimo że zwykle jest brakiem zachowań, może być jednak kreowana w określonym celu i posiadać znaczenie, np. w sytuacji czczenia kogoś lub czegoś minuta ciszy. Cisza posiada jednak zwykle konotacje negatywne, dlatego ludzie starają się jej unikać.


Pobierz ppt "Co to jest komunikacja ? Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami. Porozumiewamy się, aby zdobyć informacje, uczyć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google