Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informacje o ściance wspinaczkowej w zespole szkół nr 7

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informacje o ściance wspinaczkowej w zespole szkół nr 7"— Zapis prezentacji:

1 Informacje o ściance wspinaczkowej w zespole szkół nr 7

2 Ze ścianki wspinaczkowej może korzystać każdy
Ze ścianki wspinaczkowej może korzystać każdy. Z nami nauczysz się bezpiecznej asekuracji, będziesz mógł korzystać z naszego sprzętu (uprzęże, liny, przyrządy asekuracyjne, ekspresy).

3

4 Regulamin ścianki wspinaczkowej:
Warunkiem koniecznym rozpoczęcia wspinania jest zapoznanie się z regulaminem . Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wspinać się wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Ponadto osoby , które nie ukończyły 15 lat, mogą się wspinać wyłącznie pod bezpośrednią opieką prawnych opiekunów, rodzice mogą powierzyć opiekę nad dzieckiem operatorowi ścianki. Wspinacze początkujący zobowiązani są ukończyć podstawowy instruktarz – dotyczący asekuracji przeprowadzony przez operatora ściany lub pod jego bezpośrednią opieką. W przypadku osób początkujących, wspinaczka oraz asekuracja z użyciem lin możliwa jest dopiero po dopuszczeniu przez operatora. Wspinacze są obowiązani do używania wyłącznie sprzętu sprawnego technicznie, z atestem (UIAA, CE, DIN). Bez asekuracji można wspiąć się do wysokości 3 m. do czerwonej linii (trawersowanie). Asekurować należy bezpiecznie , skutecznie i z rozwagą, bez niebezpiecznego luzu na linie! Asekurujący ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo wspinacza. Ciąg dalszy na następnej stronie

5 Podczas wspinania zabronione jest:
chwytanie się splitów i metalowych zaczepów. pozostawianie na zeskokach ( 3 metry od podstawy ściany) żadnych przedmiotów i sprzętu, toreb, lin, butelek, itp. wspinanie nad lub pod inną osobą. Przechodzenie pod osobą wspinającą się. wspinanie się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. zakaz wspinania się w ozdobach na dłoniach i szyi( łańcuszkach, koralikach, pierścionkach itp.) zabronione jest inne wykorzystywanie sprzętu i urządzeń ściany niezgodnie z ich przeznaczeniem. Za rzeczy osobiste pozostawione w szatni lub na sali operatorzy ściany nie ponoszą odpowiedzialności. Wszelkie zauważone usterki techniczne lub nieprawidłowości należy zgłaszać operatorowi ściany. Tylko obsługa ściany ma prawo dokonywać zmian na ścianie , montaż chwytów, zawieszanie lin itp. Operator ma prawo usunąć z terenu ściany wspinaczkowej osoby nie stosujące się do regulaminu lub jego zaleceń. Ilość osób przebywających jednorazowo w strefie wspinaczkowej określa dyżurujący operator. Uwaga! Nieprzestrzeganie regulaminu oraz zaleceń obsługi może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia.

6

7

8 Cennik i godziny korzystania ze ścianki wspinaczkowej
Poniedziałek 1830 – 2000 Wtorek            1700 – – 2000 Środa               1830 – 2000 Wkrótce  dodatkowe terminy i godziny korzystania ze ścianki wspinaczkowej. Wstęp: Dorośli - 10 złotych, Dzieci - 5 złotych (obowiązuje dokument potwierdzający tożsamość) Dla uczniów Zespołu Szkół nr 7 do 15 grudnia 2011 roku wstęp bezpłatny!

9

10 Informacja dla rodziców wspinających się dzieci
WSPINANIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE! Wspinaczka, zwłaszcza gdy jest uprawiana niefachowo, bez zachowania zasad bezpiecznej asekuracji i obowiązującego użytkowników szkolenia przestrzegania zasad i poleceń instruktora MOŻE doprowadzić do wypadku, a w konsekwencji utraty zdrowia a nawet życia wspinacza lub osób postronnych. Polskie ustawodawstwo traktuje każdą formę uprawiania wspinaczki jako odmianę alpinizmu, który jest uznany za sport wysokiego ryzyka. Wobec czego mogą go uprawiać tylko osoby pełnoletnie, a młodzież za zgodą obojga rodziców.

11

12 Wzór oświadczenia na zgodę rodzica na uczestnictwo z korzystania ze ścianki wspinaczkowej
OŚWIADCZENIE My, niżej podpisani, rodzice / prawni opiekunowie/: ……………………………………………………………… urodzonego (ej) ….….…………………………………... po zapoznaniu się z powyższą informacją wyrażamy zgodę na jego (jej ) uczestnictwo w zajęciach wspinaczkowych na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Zespole Szkół Nr 7 w Dąbrowie Górniczej przy ul. Jaworowej 6. 1. Imię i nazwisko ……….…………………………………… Podpis: Data: 2. Imię i nazwisko …….………………………………………

13 Serdecznie zapraszamy!


Pobierz ppt "Informacje o ściance wspinaczkowej w zespole szkół nr 7"

Podobne prezentacje


Reklamy Google