Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie konkursowe nr 9 „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie konkursowe nr 9 „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie konkursowe nr 9 „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu

2 Cele zadania: Uświadomienie potrzeby przestrzegania prawa.
Rozwijanie umiejętności przewidywania skutków i następstw łamania ustalonych norm postępowania. Poznanie podstawowych reguł prawa cywilnego i karnego.

3 Uczeń : Uczeń: - potrafi określić najważniejsze akty prawne stanowiące o przestrzeganiu prawa; - rozumie obowiązek przestrzegania prawa oraz konsekwencje jego łamania; - wie, jakie są podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego odnoszące się do nieletnich;

4 Realizacja Pod koniec marca 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Żaganiu, kuratorem zawodowym p. Leszkiem Starostą

5

6 Realizacja Tematem spotkania było: "Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia". Spotkanie zaczęło się o godz. 12. Pan kurator L. Starosta omówił z młodzieżą wszelkie formy zachowań nagannych (demoralizujących) tj. palenie papierosów, picie alkoholu, używanie narkotyków, agresja fizyczna wobec innych rówieśników, uchylanie się od obowiązku chodzenia do szkoły, niewłaściwy stosunek do nauczycieli itp. oraz ich konsekwencje prawne. Przedstawił również uczniom jakie kary orzeka sąd dla osób nieletnich dopuszczających się czynów zabronionych prawem.

7

8 Spotkanie Spotkanie z przedstawicielem Sądu Rodzinnego
i Nieletnich w Żaganiu spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony naszej młodzieży, czego dowodem była zarówno duża ilość pytań do zaproszonego gościa jak i pełne skupienie podczas prezentacji.

9

10

11

12 System dyscyplinarny Po spotkaniu z panem kuratorem wychowawcy na godzinach wychowawczych przypomnieli uczniom o systemie dyscyplinarnym obowiązującym od 5 lat w naszej szkole. Niedawno został on ponownie skonsultowany z nauczycielami, Radą Rodziców i Samorządem Szkolnym (naniesiono niewielkie zmiany). Uczniowie powinni pamiętać, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...

13 Oto kilka przykładów naszego systemu:

14

15

16

17 Podsumowanie Nasza szkoła cały czas aktywnie zwalcza agresję i przemoc w środowisku szkolnym. Z przeprowadzonej w marcu 2012 r. ankiety wynika, że 98,7% uczniów czuje się w naszej szkole bezpiecznie i 98,4% uczniów ufa nauczycielom. Otrzymaliśmy w tym roku szkolnym honorowy certyfikat za aktywne zwalczanie przemocy i agresji w szkole od Biura Prawnego INTEL – MEG w Żarkach.

18


Pobierz ppt "Zadanie konkursowe nr 9 „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google