Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie

2 Zaprasza na wolo n tariat

3 Trochę historii Wolontariat w naszej szkole istnieje od roku 2001, zgłaszały się wówczas osoby bezrobotne, które kierowane były z Urzędu Pracy. Obecnie szkoła współpracuje z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy Agape oraz Centrum Informacji o Wolontariacie przy Studenckim Naukowym Kole Terapeutów Akademii im. J. Długosza w Częstochowie.

4 Historii cd. Dzięki temu każdego roku wzrasta liczba zgłaszających się wolontariuszy. Pomagają nauczycielom w klasach, a także w oddziałach dla dzieci z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami.

5 Praca wolontariuszy Pomoc w opanowaniu prostych umiejętności z zakresu samoobsługi, Wykonywanie ćwiczeń z dzieckiem wskazanych przez nauczyciela, Opieka nad uczniami / uczniem w trakcie imprez szkolnych i pozaszkolnych, wycieczkach bliższych i dalszych.

6 Nasi uczniowie Wymagają indywidualnego podejścia ponieważ posiadają różny stopień niepełnosprawności: upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawności sprzężone, autyzm i pokrewne zaburzenia.

7 Wymagania ? Poszukujemy osób pełnoletnich, lubiących pracę z dziećmi, chętnych do niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, mających czas w godzinach 8.00-15.00. Mile widziane osoby studiujące na wydziale pedagogicznym.

8 Zapewniamy Pomoc opiekuna wolontariusza Stałe godziny zajęć Szkolenia z zakresu terapii uczniów z autyzmem Zaświadczenia po odbyciu wolontariatu Wyróżnienia dla najbardziej aktywnych wolontariuszy

9 i co dalej?... Możliwość odbycia stażu lub zatrudnienia w przypadku wykazania się: Właściwymi predyspozycjami, Dużym zaangażowaniem, Nabytymi umiejętnościami w pracy terapeutycznej z dzieckiem, Kwalifikacjami.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google