Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy i zapraszamy do naszej prezentacji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy i zapraszamy do naszej prezentacji"— Zapis prezentacji:

1 Witamy i zapraszamy do naszej prezentacji
Weronika Karolina Marta

2 Przedstawiamy Wam nasze pierwsze kroki w wolontariacie…
„Bo najważniejsze jest to, by zawsze trzymać się razem…”

3 Pragniemy nieść pomoc innym ludziom poprzez:

4 Organizowanie dodatkowych lekcji dla osób słabszych w nauce
My udzielamy korepetycji również językowych. Pomagamy w odrabianiu zadań także domowych!

5 Niesienie pomocy osobom starszym
Drobne prace domowe Nie sprawią ci problemu Gdy masz wolontariusza Zwróć się ku niemu! Gdy innych rzeczy Potrzebujesz, Powiedz zawsze nam. My ci pomożemy I znajdziemy czas! Chcesz zrobić zakupy Wyjść z domu nie możesz Od czego jest wolontariusz Przyjdzie, pomoże! Jesteś trochę starszy Słabiej już gotujesz Zawołaj wolontariusza Z chęcią ci ugotuje! „Tak niewiele trzeba, by zobaczyć uśmiech na twarzy innej osoby”

6 Zajmowanie się dziećmi w różnego typu świetlicach
to dla nas pestka… Czytanie bajek, gry, zabawy pozostawiają nam zawsze uśmiech na Twarzy!

7 Inne działania Inne rzeczy też lubimy Przedstawienie Wam stworzymy
Mikołajem też będziemy I z elfami do Domu Dziecka przybędziemy! Zbiórkę używanych gier i zabawek urządzimy Dla biednych dzieci, które na co dzień widzimy!

8 Do naszych akcji zamierzamy również włączyć członków naszych rodzin oraz kolegów i koleżanki ze szkoły! Pomogą nam przy: osobach niepełnosprawnych i ubogich W Polsce i na świecie jest wiele osób niepełnosprawnych, którzy potrzebują więcej uwagi, dodatkowej opieki oraz miłości ze strony innych ludzi. Ubogi to taki sam człowiek jak każdy z nas. Nie traktujmy go inaczej! Dla ubogich są różne schroniska, gdzie mogą znaleźć dach nad głową oraz darmowy posiłek.

9 Miłe, słodkie, tak jak miód Nasza pomoc jest jak cud!
„Dlaczego sądzimy, że nasze pomysły nie okażą się wyłącznie słomianym zapałem?” Ponieważ jesteśmy: Miłe, słodkie, tak jak miód Nasza pomoc jest jak cud! Zawsze skore do pomocy Nikt nas nigdy nie zaskoczy! Fantastyczne, piękne, gibkie My jesteśmy wolontariuszki szybkie! Inteligentne oraz młode Zawsze do pomocy gotowe! Wolontariuszki takie jak my Zawsze i wszędzie pomogą Ci! My się nigdy nie nudzimy Pomagać innym bardzo lubimy!

10 Jak możemy dbać o ekologię?
Czynnie uczestniczyć w Obchodach Dnia Ziemi Wyrzucać śmieci chętnie biegniemy! Ograniczać detergenty musimy Bo Ziemi naszej nie niszczymy!

11 Bądźmy wrażliwi na krzywdę zwierząt!
Wrażliwość to nasza dobra strona Gdy znajdziesz zwierzę zgłoś się do nas My mu z chęcią pomożemy Gdy tylko czas znajdziemy!

12 Wolontariat w zakresie kultury i sportu może działać następująco:
Pomożemy organizować imprezy Zawsze jesteśmy pełne pomysłów i wiedzy! Do muzeów zaprosimy Z miłą chęcią odwiedzimy! Dużo sportów uprawiamy Wszystkich do nich zachęcamy!

13 Jak byśmy chciały zaangażować się w Wolontariat Unii Europejskiej?
Szczególnie chciałybyśmy pomagać w Afryce Wschodniej, ponieważ panuje tam klęska żywnościowa. Dzieci, które przebywają w tym kraju głodują, a nawet z tych przyczyn umierają. Brakuje tam szczególnie jedzenia i wody. Ludność nie ma nawet na najmniejszy kawałek chleba. Po wodę często muszą udać się kilka a nawet kilkanaście kilometrów!

14 CZERWONE JABŁUSZKO – symbol naszej działalności
PO SKOŃCZONEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ W DANYM MIEJSCU ANONIMOWO ZOSTAWIMY CZERWONE JABŁKO

15 Serdecznie dziękujemy za poświęcenie nam tych cennych kilku minut
Serdecznie dziękujemy za poświęcenie nam tych cennych kilku minut! Mamy nadzieję, że spodobały się Państwu nasze pomysły! Pozdrawiamy Marta, Karolina, Weronika


Pobierz ppt "Witamy i zapraszamy do naszej prezentacji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google