Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”"— Zapis prezentacji:

1 Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”
we Włocławku przedstawia swojego wolontariusza!!!

2

3 Wolontariuszka Alicja Szydłowska

4 W kilku słowach o „EUROINTEGRACJI”
„EUROINTEGRACJA” to stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Propaguje uczestnictwo i rozwój sportu, rekreacji, turystyki w celu doskonalenia sprawności psychofizycznych swoich podopiecznych. Główny cel, jakim zajmuje się Stowarzyszenie to działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków do pełnego i fizycznego rozwoju osób niepełnosprawnych, ich aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także pomoc ich rodzinom. W tym roku mija 10 lat działalności „EUROINTEGRACJI”.

5 Miła atmosfera, grono pomocnych i życzliwych ludzi,
zaangażowanie w istotne dla niepełnosprawnych sprawy, poświęcona im uwaga, ogromna chęć wsparcia innych... To jest w Stowarzyszeniu ważne!

6

7

8 Wśród naszych członków są również wolontariusze, którzy chętnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, chcą pomagać, poświęcają swój czas niepełnosprawnym, starają się działać, aby praca „EUROINTEGRACJI” szła w jak najlepszym kierunku. Jedną z nich jest Alicja, którą teraz chcemy Wam bliżej przedstawić!

9 Co Ala mówi o sobie? „Jestem uczennicą liceum, która stara się łączyć
szkołę i naukę z różnymi działaniami społecznymi, nie zaniedbując przy tym żadnej z tych rzeczy. Staram się wszystko ze sobą godzić. Interesuję się dziennikarstwem, ale takim, które ma na celu odnajdywanie ludzkich problemów, nagłaśnianie ich i pomaganie w rozwiązywaniu.”

10

11 Dlaczego akurat wolontariat?
„A dlaczego nie! :) Moim zdaniem to właśnie wolontariat jest najlepszy dla osób w moim wieku, które chcą działać i „pracować”na szerszym polu niż tylko szkoła. Jednak wolontariat to nie miejsce dla osób pragnących rozgłosu. Jeśli chcesz pomagać to jest on dla ciebie idealny, ale gdy chcesz tylko zaistnieć, dać o sobie znać kosztem innych, to nie jest to odpowiednie miejsce.”

12 „Chcę być wszędzie tam, gdzie mogę coś zadziałać, komukolwiek pomóc, doradzić, zauważyć czyiś problem, podać rękę.”

13 Nasza Alicja pomaga w: organizowaniu różnych imprez,
pracy członków Stowarzyszenia, działaniach na rzecz propagowania tolerancji dla niepełnosprawnych, nawet tych najmniejszych i najprostszych pracach, tj. pilnowanie, aby podczas ważnych wydarzeń wszystko przebiegło jak najlepiej.

14

15 W „EUROINTEGRACJI” najważniejsza dla mnie jako wolontariuszki jest...
...możliwość realizowania swoich potrzeb pomagania innym i działania na rzecz ludzi naprawdę wartościowych, a których niepełnosprawność często utrudnia wiele spraw. Z wielką chęcią pomagam, staram się, aby moja praca przyniosła choćby najmniejsze efekty.

16

17

18 Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”
„Nie musisz nam współczuć, ale możesz z nami współpracować!”


Pobierz ppt "Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google