Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest IPO? IPO jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem, chroniącym najmłodsze dzieci pozbawione opieki własnych rodziców przed sieroctwem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest IPO? IPO jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem, chroniącym najmłodsze dzieci pozbawione opieki własnych rodziców przed sieroctwem."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest IPO? IPO jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem, chroniącym najmłodsze dzieci pozbawione opieki własnych rodziców przed sieroctwem.

3 W tych właśnie salkach przebywają maleńkie dzieci W tych właśnie salkach przebywają maleńkie dzieci A tu znajduje się wejście do IPO A tu znajduje się wejście do IPO

4 Dzieciństwo bez rodziców boli… Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej Nasza szkoła już po raz drugi organizuje zbiórki darów rzeczowych i finansowych na rzecz Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku, w której przebywają porzucone i niechciane przez rodziców dzieci.

5 Dlaczego My? Nasze Centrum jest szkołą dla osób dorosłych. Wiele uczących się tu osób to mamy i ojcowie, którzy doświadczyli już trudu macierzyństwa bądź ojcostwa i wychowują własne dzieci. Nie trudno jest im się wczuć w sytuacje tych dzieci, które są pozbawione miłości i opieki swoich rodziców. Duża część naszych słuchaczy to osoby młode, nie mające doświadczenia bycia rodzicem, ale wrażliwe na krzywdę innych i chętne, aby nieść pomoc potrzebującym. Stąd pomysł, aby w ramach szkolnej pomocy wesprzeć tę placówkę.

6 Organizacja akcji. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było stworzenia plakatu, który został umieszczony na terenie naszej szkoły. Aby większa ilość osób mogła się dowiedzieć o tej akcji, zamieściliśmy też ogłoszenia na stronie internetowej www.cku1.edu.pl/wolontariat.

7 "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" AKCJA IPO Szkolny wolontariat działający w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 ogłasza w miesiącach X i XI 2009 akcję mającą na celu wsparcie Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku. Interwencyjna Placówka Opiekuńcza w Otwocku to niewielki oddział preadopcyjny, usytuowany w skrzydle szpitala i urządzony w standardzie oddziału niemowlęcego. Jest on mieszkaniem dla osieroconych noworodków i niemowląt w pierwszych tygodniach życia. IPO zapewnia dzieciom: całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, diagnozę stanu zdrowia oraz diagnozę psychologiczną, leczenie i rehabilitację, badania specjalistyczne oraz szczepienia ochronne, regulację sytuacji prawnej, kontakt z rodziną biologiczną lub adopcyjną. Czas pobytu dzieci w IPO wynosi około 3 miesiące. IPO jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem chroniącym najmłodsze dzieci, pozbawione opieki własnych rodziców, przed sieroctwem. Zobacz serwis www.adopcja.org.plwww.adopcja.org.pl Głównym celem działania szkolnego wolontariatu jest zbiórka środków finansowych oraz darów rzeczowych dla przebywających tam dzieci. Przez dwa miesiące na terenie naszej szkoły będzie krążyć puszka, do której będziemy zbierać potrzebne fundusze, a także będziemy przyjmować dary rzeczowe. Oto lista najbardziej potrzebnych rzeczy: Pieluchy jednorazowe Mleko w proszku Kaszki Zupki i różnego rodzaju odżywki dla niemowląt Soczki Chusteczki nawilżające Kosmetyki dla noworodków i niemowląt oraz inne rzeczy przeznaczone dla małych dzieci jak np.: butelki, smoczki, gryzaczki itp. Prosimy, aby wszystkie rzeczy miały odpowiedni termin ważności!!! Prosimy o przekazywanie darów rzeczowych opiekunom szkolnego wolontariatu (lista na stronie internetowej) ZACHĘCAMY DO ZAANGAŻOWANIA SIĘ W TĘ AKCJĘ ZARÓWNO KLASY RANNE, JAK I ZAOCZNE!!! Szkolny wolontariat

8 Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ z wielu klas zgłaszały się osoby, które przynosiły niezbędne maluchom rzeczy, jak np.: mleko w proszku, pieluszki, butelki, ubranka, zabawki i całą masę innych rzeczy.

9 Na terenie naszej szkoły krążyła także puszka, do której nasi nauczyciele oraz słuchacze, zarówno klas rannych, jak i zaocznych, chętnie wrzucali datki na rzecz dzieci.

10 Przekazanie darów Dnia 2 grudnia na terenie Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku miało miejsce przekazanie zebranych darów rzeczowych i finansowych na rzecz przebywających tam dzieci przez wolontariuszki naszej szkoły.

11 Podziękowania Dziękujemy naszym słuchaczom, nauczycielom i wszystkim osobom, które pozytywnie odniosły się do naszej akcji i pomogły w jej przeprowadzeniu. Serdecznie dziękujemy!!! Szkolny wolontariat


Pobierz ppt "Co to jest IPO? IPO jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem, chroniącym najmłodsze dzieci pozbawione opieki własnych rodziców przed sieroctwem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google