Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANTONIETTA MEO Chore dziecko, które tak bardzo kochało

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANTONIETTA MEO Chore dziecko, które tak bardzo kochało"— Zapis prezentacji:

1 ANTONIETTA MEO Chore dziecko, które tak bardzo kochało
Boga, że było gotowe umrzeć, aby go spotkać.

2 Chore dziecko, które zawsze było wesołe!
Antonietta Chore dziecko, które zawsze było wesołe!

3 HISTORIA ANTONIETTY MEO
Antonietta Meo była siedmioletnią dziewczynką, która pisała listy do Pana Jezusa, Pana Boga, Ducha Świętego, Matki Bożej i Anioła Stróża. Listów tych napisała aż 150! Oto krótki opis jej historii:

4 Nennolina jak ją pieszczotliwie nazywano w domu – urodziła się 15 grudnia 1930 roku w trzypiętrowej rzymskiej kamienicy niedaleko bazyliki św. Krzyża Jerozolimskiego. Jej rodzina była bardzo wierząca. Rodzice codziennie uczestniczyli w Eucharystii. Pierwsze słowa, które dziewczynkę nauczyła pisać mama były: Jezus i Maryja.

5 Pewnego dnia mała Antonietta przewróciła się i stłukła sobie kolanko
Pewnego dnia mała Antonietta przewróciła się i stłukła sobie kolanko. Stłuczenie wyglądało początkowo niewinnie, ale później okazało się, że dało początek śmiertelnej chorobie. Zachorowała na raka. Diagnoza oznaczała amputację lewej nogi. Kiedy cała rodzina rozpaczała nad tragedią dziewczynki, ona jak wynika z relacji świadków, zachowała pogodę ducha i cieszyła się, że swe cierpienie może ofiarować Jezusowi za świat i grzeszników.

6 Wkrótce potem zaczęła dyktować mamie listy do Boga Ojca, Jezusa, Matki Bożej, Trójcy Świętej, Anioła Stróża i Ducha Świętego. Kiedy ta starała się korygować jej niegramatyczne sformułowania, dziewczynka odpowiadała, że nie trzeba. W listach, jak refren powraca pragnienie ofiarowania swego cierpienia za grzeszników i dla zbawienia świata. Antonietta pisząc do Pana Jezusa, pisała też do Niego jako do Dzieciątka. Listy kładła pod figurą maleńkiego Zbawiciela i mawiała, że Chrystus przyjdzie w nocy i je przeczyta.

7 Wtedy też po raz pierwszy pojawił się pomysł, by kiedyś
Po śmierci dziewczynki teologowie zaczęli analizować listy, które pisała do Pana Jezusa, Boga, Maryi i odkryli, że choć ich autorka była dzieckiem, pisała jak dojrzała i święta chrześcijanka. Wtedy też po raz pierwszy pojawił się pomysł, by kiedyś zaliczyć Antoniettę do grona Doktorów Kościoła. Grób Antonietty znajduje się w Kościele Świętego Krzyża z Jerozolimy w Rzymie. Tam poznałam historię tej niezwykłej dziewczynki.

8 18 grudnia 2007 r. Benedykt XVI podpisał dekret uznający heroiczność cnót dziewczynki. Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jej wstawiennictwem. Gdy do niego dojdzie, Antonietta Meo stanie się najmłodszą błogosławioną, a w przyszłości może i świętą, w historii Kościoła.

9 Grób Antonietty widziałam osobiście w Kościele Świętego Krzyża z Jerozolimy w Rzymie.
Tam poznałam historię tej niezwykłej dziewczynki. Bardzo mnie ona wzruszyła. 07.+Nennolina+seduta.jpg veilnation.blogspot.com FotoGalerie - Mały Gość > BUZIAKI DLA JEZUSA - Mały Gość Niedzielny nr.6/2008


Pobierz ppt "ANTONIETTA MEO Chore dziecko, które tak bardzo kochało"

Podobne prezentacje


Reklamy Google