Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch."— Zapis prezentacji:

1 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między Ciebie, a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje, a potomstwo jej: ono ugodzi cie w głowę, a ty ugodzisz je w piętę” ” (Rdz 3, ).

2 Każdy jest wolny i może wybierać dobro lub zło… Boga, który daje życie wieczne i szczęście, lub szatana – który sieje niepokój i kusi grzechem… jednak…

3 … tak często ślepo trzymam się grzechu i nie chce się z nim rozstać… on mnie niszczy, ale…

4 …mogę spojrzeć na Jezusa, oddać Jemu wszystkie grzechy i cieszyć się nowym życiem 

5 Zaproszenie i propozycja Boga: „Przyjmij moje zbawienie”

6 Protoewangelia – „pierwsza radosna wieść” o Jezusie
Protoewangelia – „pierwsza radosna wieść” o Jezusie. Jest to fragment Pisma Świętego, zapowiadający wydarzenia Jezusa, czyli narodzenie, życie, śmierć i zmartwychwstanie. Chrystus przez nie pokonał śmierć, czyli szatana, odkupił nas z grzechów i ocalił od śmierci wiecznej. Niewiastą jest Maryja, a potomstwem – jej Syn.


Pobierz ppt "Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i dzikich; na brzuchu będziesz się czołgał i proch."

Podobne prezentacje


Reklamy Google