Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Turystyka na Śląsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Turystyka na Śląsku."— Zapis prezentacji:

1 Turystyka na Śląsku

2 Prezentacja multimedialna

3 Śląsk...

4 Co warto u nas zobaczyć?

5 1.Zamki i Pałace

6 Będzin Wspaniale prezentujący się zamek w Będzinie leży nad Czarną Przemszą. We wnętrzu zamku od 1956 r. znajduje się Muzeum Zagłębia z bardzo bogatą kolekcją dawnej broni. Zamek otacza fosa oraz wysoki podwójny mur. Pomiędzy murami prowadzi specjalna ścieżka z ławkami, są tam też reflektory, które ładnie oświetlają zamek nocą.

7 Będzin

8 Toszek Zamek w Toszku to unikalny gotycki obiekt stanowiący skarb dziedzictwa kulturowego Śląska. Zabytek ten jest miejscem wielu imprez plenerowych, turniejów rycerskich i koncertów.

9 Toszek Biesiadowanie i imprezy na zamku 

10 Chudów Na zamku w Chudowie i w jego najbliższej okolicy odbywają się „Jarmarki Średniowieczne” .Wówczas można podziwiać walki rycerzy, pracę ówczesnych rzemieślników, wysłuchać koncertów dawnej muzyki oraz zasmakować potraw przygotowanych według starych receptur.

11 Chudów

12 Pławniowice Zabytkowy pałac z unikatowymi wnętrzami z XIX wieku położony jest w zacisznym miejscu daleko od wielkomiejskiego zgiełku. W pobliżu znajduje się duży zalew.

13 2.Muzea

14 Tychy Cztery wieki nieprzerwanej tradycji warzenia piwa...
W Tychach jest możliwość zwiedzania browaru oraz jedynego w Polsce Muzeum Piwowarstwa, które w oryginalny i nowoczesny sposób ukazuje historię piwa oraz Tyskich Browarów Książęcych.

15 Żywiec Muzeum mieści się w dawnych, wykutych w litej skale, piwnicach leżakowych, czyli najniższym poziomie Browaru w Żywcu. W 18 salach zgromadzono unikalne eksponaty obrazujące wieloletnią historię, zarówno browarnictwa, jak też samego Browaru w Żywcu.

16 Żywiec

17 Pszczyna W Pszczynie można zwiedzić Muzeum Zamkowe zwane Perłą Śląska. W zamku, otoczonym wspaniałym parkiem w stylu angielskim, zachowały się oryginalne wnętrza z czasów Cesarza Wilhelma II i Księżnej Daisy (koniec XIX wieku).

18 3.Przepiękne Kościoły i Sanktuaria

19 Katowice Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny znany tradycyjnie jako kościół Mariacki jest najstarszym zachowanym parafialnym kościołem katolickim Katowic.

20 Piekary Śląskie Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Jest to także ośrodek kultu maryjnego Ślązaków, z obrazem Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

21 4.Miejsca rozrywki

22 Hala widowiskowo-sportowa „Spodek” Obiekt o oryginalnej konstrukcji – architektoniczna wizytówka Katowic. Miejsce organizacji wielu imprez kulturalnych i sportowych o międzynarodowym charakterze. Katowice

23 Chorzów Największy w Europie park miejski, gdzie na 600 hektarach zlokalizowano m.in.: Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko, Planetarium, Rosarium, kolejki linową i wąskotorową, Górnośląski Park Etnograficzny oraz liczne restauracje i kawiarnie.

24 Chorzów Stadion Śląski, usytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, to największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Blisko 60-tysięczny stadion jest areną najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych naszego kraju.

25 I wiele innych pięknych miejsc i zabytków 


Pobierz ppt "Turystyka na Śląsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google