Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WRZEŚNIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WRZEŚNIA."— Zapis prezentacji:

1 WRZEŚNIA

2 Trochę historii... Pierwsze wzmianki o tym wielkopolskim mieście pochodzą z 1256 roku. Jednak ślady działalności człowieka na tym terenie pochodzą już z epoki kamiennej - mezolitu. Prawa miejskie Września otrzymała w 1375 roku.

3 Miejsca warte uwagi We Wrześni znajduje się wiele obiektów, które warto zobaczyć. Miejsca te to np.: Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich ratusz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika Amfiteatr im. Anny Jantar Kościół św. Krzyża pałac na Opieszynie

4 Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich
Muzeum zostało założone w 1966 r. w zabytkowym budynku, w którym dawniej znajdowała się Katolicka Szkoła Ludowa. Miejsce upamiętnia strajk dzieci wrzesińskich, Wiosnę Ludów, a także powstanie wielkopolskie.

5 Ratusz Budynek został wzniesiony w pierwszej połowie XX w. Reprezentuje styl neogotycki.

6 Kosciół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława BM
Budowla pochodzi z XV w. Została wybudowana w stylu gotyckim. Znajdujący się wewnątrz ołtarz główny reprezentuje styl późnorenesansowy.

7 Amfiteatr im. Anny Jantar
Obiekt ten znajduje się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich. Jest miejscem wielu koncertów, a także innych wydarzeń kulturalnych.

8 Kościół św. Krzyża Świątynia znajduje się na Lipówce - osiedlu wrzesińskim. Została wzniesiona w 1641 r w pobliżu źródełka uważanego niegdyś za cudowne. Kościółek jest drewniany, jednonawowy.

9 Pałac na Opieszynie Pałac został wybudowany ok roku dla hr. E. Ponińskiego. Powstał w miejscu dawnego barokowego dworu. Wokół znajduje się park założony w połowie XVIII wieku

10 Września to piękne, szybko rozwijające się miasto
Września to piękne, szybko rozwijające się miasto. Września oferuje swoim mieszkańcom szeroką ofertę edukacyjną (np. kolegium języków obcych). Organizowanych jest tu wiele wydarzeń kulturalnych, np. koncertów i festiwali. Działają tu także liczne kluby sportowe, chóry.


Pobierz ppt "WRZEŚNIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google