Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EBSCOhost 2.0 Interfejs w j. polskim. Użytkownik może ustawić interfejs w j. polskim: albo tylko na daną sesję selekcjonując język polski w opcji Preferences(Preferencje)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EBSCOhost 2.0 Interfejs w j. polskim. Użytkownik może ustawić interfejs w j. polskim: albo tylko na daną sesję selekcjonując język polski w opcji Preferences(Preferencje)"— Zapis prezentacji:

1 EBSCOhost 2.0 Interfejs w j. polskim

2 Użytkownik może ustawić interfejs w j. polskim: albo tylko na daną sesję selekcjonując język polski w opcji Preferences(Preferencje) na ekranie do wyszukiwań albo na stałe zapisując ten wybór na własnym koncie osobistym Sign in to My EBSCOhost (Moje EBSCOhost). Po zalogowaniu się na konto Moje EBSCOhost zostaną zastosowane osobiste preferencje użytkownika. Jeśli użytkownik je zmieni, ich modyfikacje zostaną zapamiętane i wykorzystane w przyszłości. Jeśli użytkownik nie zaloguje się do swojego konta osobistego, to korzysta wówczas z domyślnych ustawień interfejsu.

3 Interfejs w języku polskim - ustawienie na daną sesję

4

5 Interfejs w języku polskim - zapisanie na koncie użytkownika

6

7 Ustawienie na stałe interfejsu w języku polskim ustawienie na stałe interfejsu w języku polskim dla całej uczelni lub instytucji jest możliwe w panelu administracyjnym w opcji Profile Maintenance należy kliknąć na dany profil: (ehost, bsi) - ustawienie interfejsu odbywa się osobno dla każdego profilu następnie należy wybrać " Polski" w polu "Language" i kliknąć na "Submit"

8

9

10

11

12 Dzięki interfejsowi w języku polskim użytkownik znajdzie opisy baz oraz narzędzi i opcji wyszukiwania w języku polskim, natomiast terminy i hasła wyszukiwawcze należy nadal podawać w języku angielskim.

13


Pobierz ppt "EBSCOhost 2.0 Interfejs w j. polskim. Użytkownik może ustawić interfejs w j. polskim: albo tylko na daną sesję selekcjonując język polski w opcji Preferences(Preferencje)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google