Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Support.ebsco.com Wyszukiwanie zaawansowane w ekranie EBSCOhost z pojedynczym polem wyszukiwania Przewodnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Support.ebsco.com Wyszukiwanie zaawansowane w ekranie EBSCOhost z pojedynczym polem wyszukiwania Przewodnik."— Zapis prezentacji:

1 support.ebsco.com Wyszukiwanie zaawansowane w ekranie EBSCOhost z pojedynczym polem wyszukiwania Przewodnik

2 Witamy w przewodniku EBSCO dotyczącym wyszukiwania zaawansowanego z pojedynczym polem wyszukiwania EBSCOhost. Przyjrzymy się w nim sposobowi przeprowadzania wyszukiwania za pomocą ekranu wyszukiwania zaawansowanego EBSCOhost przy użyciu pojedynczego pola wyszukiwania oraz stosowaniu ograniczeń i rozszerzeń.

3 Ekran wyszukiwania zaawansowanego z jednym polem wyszukiwania wykorzystuje to samo pole Wyszukaj co ekran wyszukiwania podstawowego. Zacznij od wprowadzenia szukanego terminu w polu Wyszukaj.

4 Ekran wyszukiwania zaawansowanego w części Opcje wyszukiwania udostępnia tryby wyszukiwania, opcje rozszerzania i ograniczenia umożliwiające uściślenie wyszukiwania. Możesz na przykład ograniczyć wyniki do artykułów pełnotekstowych pochodzących z określonego okresu. Zastosuj wybrane ograniczenia i rozszerzenia i kliknij Wyszukaj, by wyświetlić listę wyników.

5 Wyświetlona zostanie lista wyników Twojego wyszukiwania zawierająca domyślnie wszystkie wyniki. Uzyskane wyniki można łatwo zawęzić za pomocą ograniczeń znajdujących się w części Zawęź swoje wyniki po lewej stronie. Listę wyników można przefiltrować w taki sposób, by wyświetlone zostały według rodzaju źródła jak czasopisma naukowe, magazyny lub gazety zaznaczając pola wyboru obok żądanego rodzaju źródła i klikając opcję Update (Aktualizuj).

6 Można wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników po wybraniu opcji Detailed Record (Szczegółowy Opis) i kliknięciu linku zawartego w tytule. Aby wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować większą liczbę wyników, dodaj je do foldera, a następnie kliknij odpowiednią ikonę w folderze. Zawartość foldera można zapisać na stałe klikając link Zarejestruj się, a następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto (My EBSCOhost).

7 Kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

8 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Support.ebsco.com Wyszukiwanie zaawansowane w ekranie EBSCOhost z pojedynczym polem wyszukiwania Przewodnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google