Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Support.ebsco.com Wyszukiwanie w bazie Business Source w EBSCOhost Przewodnik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Support.ebsco.com Wyszukiwanie w bazie Business Source w EBSCOhost Przewodnik."— Zapis prezentacji:

1 support.ebsco.com Wyszukiwanie w bazie Business Source w EBSCOhost Przewodnik

2 Witamy w przewodniku dotyczącym wyszukiwania w bazie Business Source w EBSCOhost, który pozwoli użytkownikom zapoznać się z wieloma funkcjami dostępnymi w EBSCOhost. W tym przewodniku przyjrzymy się sposobowi przeprowadzania wyszukiwania podstawowego, a także kilku kluczowym funkcjom EBSCOhost, które pomogą Ci znaleźć informacje najbardziej istotne dla wyszukiwanego tematu.

3 Zaczniemy od przeprowadzenia wyszukiwania podstawowego dla terminu business confidence.

4 Lista wyników zawiera domyślnie wszystkie wyniki i można ją przefiltrować, aby wyświetlić wyniki według określonego rodzaju dokumentu, jak czasopisma naukowe, publikacje branżowe, raporty dot. różnych krajów, profile branżowe. Możesz zawęzić swoje wyszukiwania używając ograniczeń wyszczególnionych w części Zawęź swoje wyniki lub klikając link Pokaż więcej znajdujący się pod suwakiem daty.

5 W Opcjach wyszukiwania można w prosty sposób ograniczyć lub rozszerzyć otrzymane wyniki wyszukiwania. W zależności od wybranych baz danych i metody wyszukiwania widoczne są opcje ograniczenia wyszukiwania do czasopism naukowych (recenzowanych) lub konkretnej publikacji po wpisaniu jej we wskazanym polu.

6 Możesz wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników z ekranu szczegółowego opisu po kliknięciu odpowiedniej ikony. Aby wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować większą liczbę wyników, dodaj je do foldera, a następnie wydrukuj, wyślij e-mailem, zapisz, zacytuj lub wyeksportuj z foldera. Zawartość foldera można zapisać klikając link Zarejestruj się, a następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto.

7 Link Profile przedsiębiorstwa umożliwia dostęp do tysięcy raportów z kolekcji Datamonitor w formacie PDF. Możesz przeglądać alfabetyczną listę raportów dotyczących firm, które wyświetlają się po kliknięciu przycisku lub wprowadzeniu nazwy firmy w polu Przeglądaj i kliknięciu przycisku Przeglądaj.

8 Link Tezaurus to kontrolowany słownik terminów biznesowych, które pomagają w bardziej efektywnym przeszukiwaniu bazy danych. Dla konkretnego tematu wprowadź termin w polu Przeglądanie i kliknij Przeglądaj. Zaznacz pole wyboru przed wybranym terminem i kliknij Dodaj. Możesz dodać szukane terminy przed kliknięciem przycisku Wyszukaj.

9 Kliknij Publikacje, by przeszukać dowolną publikację w bazie danych. Możesz wybrać publikację z wyświetlonej listy lub wpisać jej tytuł w polu Przeglądaj publikacje, zaznacz pole wyboru przed otrzymanym linkiem z tytułem, a następnie kliknij Dodaj. Możesz dodać szukane terminy w polu Wyszukaj, a następnie kliknij przycisk Wyszukaj, aby wyświetlić wszystkie artykuły z tej publikacji, które zawierają Twoje szukane terminy.

10 Kliknij link Obrazy z listy rozwijanej Więcej, by przeszukiwać tysiące obrazów. Za pomocą ograniczeń możesz ograniczyć wyniki wyszukiwania obrazów do ludzi, miejsc i flag, a także do fotografii naukowych i historycznych.

11 W każdej chwili możesz kliknąć link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.


Pobierz ppt "Support.ebsco.com Wyszukiwanie w bazie Business Source w EBSCOhost Przewodnik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google