Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyszukiwanie w bazie CINAHL

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyszukiwanie w bazie CINAHL"— Zapis prezentacji:

1 Wyszukiwanie w bazie CINAHL
Przewodnik support.ebsco.com

2 Witamy w przewodniku EBSCO dotyczącym wyszukiwania w bazie danych CINAHL, najobszerniejszym źródle publikacji z zakresu pielęgniarstwa i pokrewnych dyscyplin medycznych. Dowiesz się z niego, w jaki sposób przeprowadzać wyszukiwanie na ekranie wyszukiwania podstawowego oraz zaawansowanego.

3 Zaczniemy od przeprowadzenia wyszukiwania według słowa kluczowego na ekranie wyszukiwania podstawowego z wykorzystaniem dostępnych Opcji wyszukiwania. Wpisz migraine w polu Wyszukaj. Możesz zastosować w swoim wyszukiwaniu dodatkowe ograniczenia, takie jak Recenzowane naukowo i Dostępne przypisy.

4 Możesz automatycznie umieścić operator OR między szukanymi terminami, klikając przełącznik trybu wyszukiwania Znajdź dowolne spośród moich szukanych terminów. Aby umieścić operator AND między szukanymi terminami, wybierz tryb wyszukiwania Znajdź wszystkie moje szukane terminy. Zaznacz pole wyboru przy opcji Zastosuj słowa pokrewne, aby bardziej rozszerzyć swoje wyniki. Po zastosowaniu ograniczeń lub rozszerzeń kliknij Wyszukaj.

5 LISTA WYNIKÓW: Zauważ, że lista wyników może zawierać linki do rodzajów źródeł, takich jak czasopisma i materiały konferencyjne, których można użyć do zawężenia swoich wyników.

6 FOLDERY: Kliknij link Dodaj do foldera, by umieścić wyniki w tymczasowym folderze sesji. Jeśli chcesz, by zapisane wyniki były dostępne również po zakończeniu sesji, zaloguj się do My EBSCOhost i utwórz bezpłatne konto lub zarejestruj się do już istniejącego konta.

7 Teraz przyjrzymy się sposobowi przeprowadzania wyszukiwania na ekranie wyszukiwania zaawansowanego.

8 Zaczniemy od przeprowadzenia wyszukiwania według słowa kluczowego na ekranie wyszukiwania zaawansowanego. Wpisz diabetic foot w polu Wyszukaj. Zastosuj Nursing jako ograniczenie podzbioru czasopism, wybierz ograniczenie Artykuł dotyczący badań i kliknij Wyszukaj, by wyświetlić listę artykułów powiązanych z Twoimi terminami.

9 HASŁA TEMATYCZNE: Przydatne może być również wyszukiwanie według haseł tematycznych. Zespół redakcyjny bazy CINAHL przypisał hasła przedmiotowe na podstawie treści artykułu, które umożliwiają rozszerzenie listy wyników, jeśli przed wykonaniem wyszukiwania klikniesz w pole Sugeruj hasła przedmiotowe nad polem Wyszukaj.

10 Możesz również kliknąć link Nagłówki CINAHL na górnym pasku narzędzi, by przeglądać odpowiednie hasła przedmiotowe. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyszukiwania za pomocą nagłówków przedmiotowych, zapoznaj się z przewodnikiem „Użycie nagłówków CINAHL/MeSH” na stronie Działu Wsparcia EBSCO.

11 LISTA WYNIKÓW: Zauważ, że możesz zawęzić swoje wyniki wybierając nagłówek w części Temat: Nagłówek główny i klikając Update (Aktualizuj).

12 W każdej chwili możesz kliknąć link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

13 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Wyszukiwanie w bazie CINAHL"

Podobne prezentacje


Reklamy Google