Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZSP nr 4 w Skarżysku-Kamiennej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZSP nr 4 w Skarżysku-Kamiennej"— Zapis prezentacji:

1 ZSP nr 4 w Skarżysku-Kamiennej
Tytuł: Razem możemy więcej Gmina Skarżysko-Kamienna

2 Fragment wywiadu z Komendantem OSP Książęce Panem Andrzejem Markiewiczem
Jakie zmiany dostrzega Pan w naszym mieście w ciągu ostatnich 20 lat? Czy jest u nas bezpieczniej czy wydaje się Panu że jest lepsze wyposażenie straży od tych 20 lat? Czy Samorząd wspomógł w budowie oraz renowacji garażu oraz domu strażaka? ( w jaki sposób?) Jakie zmieniały się Urzędy czy są one bliżej obywatela? W jaki sposób Samorząd wspiera straż pożarną? Czy powstały nowe instytucje ? (jakie?) W ciągu ostatnich 20 lat sporo się zmieniło w naszym mieście ,ale nie są to tak duże zmiany ,o których by człowiek marzył. W naszym osiedlu nastąpiła zmiana administracyjna zmiany w oświetleniu ulic, wykonanie gazociągu, wodociągu, zmieniły się budynki mieszkalne i ich otoczenie właściciele posesji bardziej o nie dbają ale uważam, że nadal miasto zbyt mało środkow przeznaczono na polepszenie wizerunku naszego miasta. Na pewno czuje się bezpieczniej niż kilka lat temu. Wyposażenie straży jest na poziomie zadowalającym. Porównując wyposażenie 10 lat temu i teraz stwierdzam że jest duża różnica same samochody pożarnicze nie zmieniły się diametralnie, ale zmienił się sprzęt do ratowania mienia –jest go teraz dużo więcej. Samorząd tylko dołożył do elewacji zewnętrznej budynku strażnicy w kwocie 25tys zł. Pozostałe środki wypracowaliśmy sami prowadząc działalność gospodarczą oraz środki które pożyczyliśmy z Komendy Głównej PSP w kwocie 90tys zł i ze Związku OSP 10tys zł Ja osobiście tego nie odczuwam urzędnik powinien traktować obywatela jako petenta a nie jak intruza jeśli to się zmieni będę miał poczucie że urząd jest bliżej obywatela. Samorząd wspiera straż gdyż zobowiązuje go do tego ustawa, która mówi , że utrzymanie jednostek straży pożarnej spoczywa na gminie i gdyby nie to, myślę że samorząd niechętnie wspierał by straż. Powstał nowy urząd administracyjny tj. Starostwo Powiatowe i Urząd Pracy.

3 Zadania samorządu gminnego
Utrzymywanie gminnych dróg, ulic i placów Utrzymywanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Zaopatrzenie w energię elektryczną i cieplną oraz gaz Ochrona przeciwpożarowa Bezpieczeństwo sanitarne Zwalczanie skutków klęsk żywiołowych Prowadzenie szkół podstawowych i gimnazjów, żłobków i przedszkoli Pomoc socjalna dla mieszkańców gminy Prowadzenie gminnych placówek kulturalnych i sportowych Przygotowywanie planów zagospodarowania przestrzennego gminy Gospodarowanie terenami i budynkami komunalnymi Dbanie o ochronę środowiska naturalnego

4 Tak było kiedyś

5

6

7

8 A tak jest teraz

9

10

11

12

13

14 Koniec Skład grupy : Jan Półtorak Kamil Socha Marcin Socha Daniel Leśniewski Patryk Świtowski Karol Zarzycki Wszyscy wymienieni uczniowie są uczniami ZSP nr 4 w Skarżysku-Kamiennym Dziękujemy Panu Andrzejowi Markiewiczowi komendantowi OSP Skarżysko-Książęce za udzielenie nam wywiadu. Oraz za udostępnienie zdjęć z kroniki OSP Skarżysko-Książęce Utwór w tle to piosenka skarżyskiego zespołu Happysad pod tytułem: Wrócimy tu jeszcze.


Pobierz ppt "ZSP nr 4 w Skarżysku-Kamiennej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google