Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im.Dr.Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im.Dr.Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im.Dr.Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp.
Książ – Moja Mała Ojczyzna Gmina Książ Wlkp. Samorząd Terytorialny Miasta i Gminy

2 WŁODARZE MIASTA OD 1990 ROKU
Burmistrz Miasta i Gminy w latach Jerzy Konopczyński Burmistrz Miasta i Gminy w latach Leszek Dudziak Burmistrz Książa Wielkopolskiego od 2007 roku - Teofil Marciniak Siedziba Urzędu Gminy w Książu Wlkp.

3 CYTAT ,,To miasto, czy wieś, w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy-nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim, wysiłkiem ludzkim zbudowana, przez wojny niszczona i odbudowana, to centrum świata.” (Leszek Kołakowski,1993)

4 RYNEK DAWNIEJ I DZIŚ Samorząd Gminy jest odpowiedzialny za planowanie i zagospodarowanie przestrzenne gminy. Na rynku planowane są remonty zmieniające jego wizerunek na lepsze. Powiedziała pani Katarzyna lat 42

5 FRAGMENT WYWIADU ,,Książ z roku na rok bardzo się rozwija. W ciągu ostatnich lat zauważyłam wiele zmian, które nastąpiły nie tylko w centrum miasta, ale także w pobliskich wioskach.” Powiedziała pani Anna mieszkanka Książa

6 SZKOŁA Samorząd Gminy zarządza oświatą.
Budynek szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Książu Wlkp. Szkoła dawniej – jej głównym fundatorem był patron naszego Gimnazjum Dr. M. Krybus Dzięki nowym wyposażeniom szkoły uczniowie uczą się chętnie. Powiedziała p. Kamila lat 45 Samorząd Gminy zarządza oświatą.

7 KULTURA I SPORT Boisko dawniej, z którego korzystali nasi rodzice i dziadkowie. Nowe boisko ,,Orlik” , które powstało w 2009 roku. Uczniowie i mieszkańcy gminy chętnie z niego korzystają. Samorząd Gminy troszczy się o rozwój placówek kulturalnych, o upowszechnianie kultury i sportu.

8 KULTURA I SPORT Przebudowa obiektu rekreacyjnego Plac zabaw
Centrum Kultury Dzieci mogą miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Powiedziała p. Stanisława lat 60 Nasze miasto się rozwija na czym korzystają mieszkańcy miasta. Powiedziała p. Ela lat 39 Dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Powiedziała p. Sandra lat

9 KANALIZACJA W miesiącu kwietniu br. rozpoczęto prace w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej dla Książa Wlkp. i części Radoszkowa Drugiego oraz budowy kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Samorząd Gminy zapewnia mieszkańcom dostawę gazu, wody, energii oraz możliwość korzystania z kanalizacji.

10 INFRASTRUKTURA GAZ W 2004roku miasto wyposażone zostało w sieć gazową należącą do G.EN.GAZENERGI S.A. Poznań. ENERGETYKA Decyzją Energetyki Poznańskiej S.A. Zakładu Dystrybucji Energii we Wrześni w marcu 1987 roku utworzono w Książu Wlkp. Przy ulicy Kościuszki Posterunek Energetyczny. W grudniu 1991 roku przeniesiono posterunek do nowej siedziby przy ul. Wichury Sieć gazowa. Siedziba Posterunku energetycznego w Książu Wlkp.

11 WODOCIĄGI Wodociągi komunalne zarządzane są przez Zakład Usług Komunalnych z siedzibą w Książu Wlkp. Miasto posiada zmodernizowaną w 2005r. Oczyszczalnię ścieków typu ,,Bioblok”. Stacja wodociągowa w Książu Wlkp.

12 WYSYPISKO ŚMIECI Samorząd Gminy prowadzi politykę proekologiczną.
W miejscowości Włościejewki od 1993 roku funkcjonuje Gminne Wysypisko Odpadów Komunalnych, gdzie trafiają odpady komunalne z terenu miasta gminy Książ Wielkopolski. Różnego rodzaju odpady nie są wywożone do lasu dzięki powstałemu wysypisku śmieci. Powiedział p. Marek 50 lat. Samorząd Gminy prowadzi politykę proekologiczną.

13 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp. przy zbiegu ulic Wolności i Wichury. Ochotnicza Straż Pożarna z Książa Wlkp. i Śremu. Samorząd Gminy dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Obecna siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp.

14 AUTORZY PROJEKTU Gimnazjum im.Dr. M. Krybusa w Książu Wlkp.
Karina Ratajska 1994r., klasa III b gimnazjum Paulina Maj 1994r., klasa III b gimnazjum Sandra Ratajska 1996r.,klasa I a gimnazjum Adrianna Nowaczyk Opiekunowie: Pani Elżbieta Karczewska Pani Danuta Wesołowska Gimnazjum im.Dr. M. Krybusa w Książu Wlkp. Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im.Dr.Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp."

Podobne prezentacje


Reklamy Google