Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sposób przygotowania realokacji środków w ramach PROW 2004-2006.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sposób przygotowania realokacji środków w ramach PROW 2004-2006."— Zapis prezentacji:

1 Sposób przygotowania realokacji środków w ramach PROW 2004-2006

2 MRiRW Departament Programowania i Analiz Na podstawie otrzymanej z ARiMR comiesięcznej informacji o wydatkach (w PLN) tworzona jest, po przeliczeniu na EUR, informacja miesięczna (tzw. wyklim) dot. procentowego wykorzystania limitów w poszczególnych działaniach. Na podstawie otrzymanej z ARiMR comiesięcznej informacji o wydatkach (w PLN) tworzona jest, po przeliczeniu na EUR, informacja miesięczna (tzw. wyklim) dot. procentowego wykorzystania limitów w poszczególnych działaniach. Ww. informacja miesięczna (wyklim) oraz otrzymywana z ARiMR prognoza wydatków do końca 2007 i 2008 r., dla poszczególnych działań (w PLN), stanowi podstawę do analizy braku/nadwyżki środków w ramach poszczególnych działań PROW 2004-2006. Ww. informacja miesięczna (wyklim) oraz otrzymywana z ARiMR prognoza wydatków do końca 2007 i 2008 r., dla poszczególnych działań (w PLN), stanowi podstawę do analizy braku/nadwyżki środków w ramach poszczególnych działań PROW 2004-2006.

3 Z różnicy pomiędzy prognozą wydatków a aktualnym wykorzystaniem środków (w PLN) oblicza się wysokość pozostałych do wypłaty środków (w PLN). Z różnicy pomiędzy prognozą wydatków a aktualnym wykorzystaniem środków (w PLN) oblicza się wysokość pozostałych do wypłaty środków (w PLN). Przyjęcie kursu EUR/PLN i wyliczenie pozostałych do wypłaty środków (w EUR). Przyjęcie kursu EUR/PLN i wyliczenie pozostałych do wypłaty środków (w EUR).

4 Porównanie z limitem (EUR) w danym działaniu. Porównanie z limitem (EUR) w danym działaniu. Obliczenie ile brakuje a ile zostaje środków w ramach poszczególnych działań (EUR) w por. z limitem. Obliczenie ile brakuje a ile zostaje środków w ramach poszczególnych działań (EUR) w por. z limitem. Ew. realokacja środków (EUR). Ew. realokacja środków (EUR).

5 Przyjęcie kursu EUR/PLN ARiMRMRiRW Comiesięczna informacja o wydatkach (PLN) Comiesięczna prognoza wydatków dla poszczególnych działań (PLN) Informacja miesięczna tzw. wyklim (EUR) Obliczenie pozostałej planowanej kwoty do wydania (PLN) Przeliczenie planowanej kwoty do wydania (EUR) Porównanie z limitem dla danego działania (EUR) Ustalenie kwot do realokacji (EUR) Suma kwoty wydanej + prognoza (EUR)

6 Dziękujemy za uwagę Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Sposób przygotowania realokacji środków w ramach PROW 2004-2006."

Podobne prezentacje


Reklamy Google