Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rekomendacje – strategia komunikacji Chiny i Japonia Ze względu na istotne podobieństwa w stylach podróżowania i preferowanych formach aktywności podczas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rekomendacje – strategia komunikacji Chiny i Japonia Ze względu na istotne podobieństwa w stylach podróżowania i preferowanych formach aktywności podczas."— Zapis prezentacji:

1 Rekomendacje – strategia komunikacji Chiny i Japonia Ze względu na istotne podobieństwa w stylach podróżowania i preferowanych formach aktywności podczas wyjazdów turystycznych wśród Chińczyków i Japończyków, rekomendacje wobec strategii komunikacji zostaną przedstawione wspólnie dla tych dwóch krajów. CO KOMUNIKOWAĆ? 1 Przedstawić Polskę jako „Europę w pigułce”, podkreślając wielość i różnorodność jej atrakcji, to, że nie można się tam nudzić. W komunikacji zwrócić uwagę na to, ile do zaoferowania ma Polska, i jak intensywnie można spędzić tam czas – podkreślać, że każda minuta się liczy, cieszenie się każdą chwilą. 2 3 4 Skupić się na miejscach i zabytkach, świadczących o bogatym dziedzictwie kulturowym i historycznym naszego kraju. Zwracać uwagę na polską architekturę (która dla Azjatów jest inna, europejska) np. kościoły. Komunikować rzeczy i zwyczaje unikalne dla Polski. Zaprezentować ciekawe tradycje (np. jak spędzamy Święta Bożego Narodzenia, Lany Poniedziałek), społeczności (np. górale), zaciekawić innością naszego kraju. Zwrócić uwagę na niepowtarzalne pamiątki, jakie można dostać w Polsce (znana już w Japonii ceramika z Bolesławca, bursztyn). Przedstawić Polskę jako kraj bezpieczny, spokojny, tolerancyjny. Nie skupiać się na prezentowaniu bogatego życia nocnego; raczej na wydarzeniach kulturalnych (tj. koncerty, tańce w tradycyjnych strojach itp.). 5 Uświadomić, że Polska jest w centrum Europy, co umożliwi aktywnie podróżującym Chińczykom łatwe przedostanie się do wielu kolejnych miejsc na trasie. 6 Pokazywać piękne widoki, krajobrazy, naturę. Podkreślać naturalność, czystość środowiska.

2 3 Rekomendacje – strategia komunikacji Japonia Poza rekomendacjami wspólnymi dla Chińczyków i Japończyków, wydaje się, że w komunikacji do Japończyków warto zwrócić uwagę na parę dodatkowych aspektów. CO KOMUNIKOWAĆ? 1 Prezentować jedzenie – podkreślać unikalność posiłków, ich różnorodność. Posiłki tradycyjne, specyficzne dla kraju, podane w piękny, ekskluzywny sposób. Reklamować tradycyjną polską kuchnię, ale prezentować ją w wyrafinowany sposób. 2 Promować miejsca będące na listach UNESCO. Pokazywać je w jak najatrakcyjniejszy sposób, podkreślając ich obecność na listach UNESCO. JAPOŃĆZYCY Poszukać powiązania z fantastyką. Być może zainteresować legendami, Smokiem Wawelskim, światem nieco nierealnym.

3 Rekomendacje – strategia komunikacji Indie CO KOMUNIKOWAĆ? 1 Przedstawić Polskę jako miejsce wielu możliwości, pełne różnych atrakcji – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Miejsce, gdzie możliwe są różne aktywności, i gdzie nie można się nudzić; tętniące życiem. Istotne jest nie tylko zwiedzanie, ale również inne aktywności, np. narciarstwo. Można również podkreślać atrakcyjne życie nocne. 2 3 4 Komunikować komfort: wysoki standard hoteli, posiłków, możliwość wypoczynku wysokiej klasy. Podkreślać zwyczaje, tradycje unikalne dla Polski, np. jak spędzamy Święta Bożego Narodzenia, Lany Poniedziałek. Przedstawić Polskę jako kraj bezpieczny, przyjazny, tolerancyjny. Podkreślać otwartość Polaków i ich pozytywne nastawienie względem obcokrajowców (szczególnie Hindusów). 5 Promować naturę. Pokazywać piękne zimowe krajobrazy, góry, i możliwe aktywności z nimi związane. 6 Hindusi zwykle obawiają się o możliwość zjedzenia hinduskiego jedzenia za granicą. Podkreślać obecność hinduskich restauracji w kraju.


Pobierz ppt "Rekomendacje – strategia komunikacji Chiny i Japonia Ze względu na istotne podobieństwa w stylach podróżowania i preferowanych formach aktywności podczas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google