Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na w-fie? Oliwia Kułaga Kl. IIe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na w-fie? Oliwia Kułaga Kl. IIe."— Zapis prezentacji:

1

2 Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na w-fie? Oliwia Kułaga Kl. IIe

3 Lekcje wychowania fizycznego są często traktowane przez uczniów oraz ich rodziców z lekkim przymrużeniem oka. Rzadko doceniają oni korzyści płynące z regularnej dawki ruchu. A przecież rozwój fizyczny jest równie istotny, co rozwój intelektualny.

4 Co więcej, często to on stanowi podstawę naszego zdrowia intelektualnego, emocjonalnego i psychicznego. To w trakcie wysiłku fizycznego dochodzi do dotlenienia organizmu, który warunkuje sprawne myślenie. Dodatkowo w trakcie aktywności fizycznej wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia.

5

6 Co lepsze dla nas – dieta czy ćwiczenia? „Wszyscy mi mówią, że powinnam ćwiczyć (nie chodzę na WF), a nie się odchudzać... ale tak jest łatwiej - wole nie zjeść niż się męczyć...”

7 Odpowiedź Witam serdecznie. Jeśli jesteś nastolatką to znaczy, że Twój organizm się jeszcze rozwija. Dieta w tym okresie nie jest wskazana. Dużo lepsza będzie aktywność fizyczna - dzięki niej nie tylko zrzucisz parę kilo, ale też pozbędziesz się tkanki tłuszczowej, Twoje ciało będzie wysportowane i sprawne, nie będziesz miała celulitu i lepiej się poczujesz. →

8 Z dietami jest tak, że faktycznie łatwiej je stosować niż ćwiczyć, ale każda dieta łączy się ze spadkiem metabolizmu, co oznacza, że po pierwsze istnieje ryzyko efektu jo-jo, a po drugie - później z każdą kolejną dietą trudniej będzie zrzucić kilogramy. →

9 Lepszym rozwiązaniem jest jedzenie zdrowo - 5 posiłków dziennie co 3 godziny o stałych porach, zrezygnowanie ze słodyczy i potraw smażonych, fast foodów i dań gotowych, picie dużych ilości niegazowanej wody, spożywanie nabiału, mięsa, ryb, warzyw i owoców. A do tego codzienna aktywność fizyczna. Życzę powodzenia. mgr Katarzyna Szott, dietetyk Ekspert portalu abcodchudzanie.pl

10

11 Warto ćwiczyć na w-fie, gdyż wpływa to na nasze zdrowie, sylwetkę i samopoczucie. Najlepszym sposobem na ładne ciało i mięśnie są ćwiczenia. Wystarczy spojrzeć na sportowców. Ich sylwetka to dowód na to, że ciężko trenują. Jak wiadomo, w zdrowym ciele - zdrowy duch. Już po przejściu 10 km tygodniowo zmniejszamy ryzyko zawału o 50 %. Ćwiczenia przyspieszają przemianę materii oraz poprawiają odporność. Poza tym ludzie aktywni wolniej się starzeją i są szczęśliwsi. Badania potwierdziły, że wysiłek fizyczny poprawia humor. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla wyglądu, ale zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to też oderwanie się od szarej rzeczywistości. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przesadzić i odpowiednio rozciągać się przed ćwiczeniami.

12

13 W zdrowym ciele zdrowy duch Ćwicz aż będzie z ciebie zuch. Hartuj ciało bez obawy Niż w przyszłości mieć objawy. Zdrowie najważniejsze jest na świecie Drugiego takiego nie dostaniecie. Przysiady, podskoki, poranne ćwiczenia Pomogą zapobiec Twojego lenia. A po południu tak dla odmiany Bieg półgodzinny jest wskazany. Dodając do tego zdrowe żywienie Łatwiej wykonasz swoje ćwiczenie. Dobre chęci i motywacja Pomogą wiele i w tym jest racja. Jedz dużo warzyw i owoców wiele Bo to są Twoi najlepsi przyjaciele. Z dala omijaj słodyczy grona Puste kalorie - nie w tym jest moda. Tkanka tłuszczowa właśnie tak się stworzy Gdy bez ruchu Twoje życie się ułoży

14 Aby być w formie i świetnie wyglądać nie wystarczy jedynie zdrowo się odżywiać. Bez wysiłku fizycznego nie uzyskamy wymarzonej figury. Chociaż waga spadnie, tłuszcz nie przemieni się w piękne mięśnie. Jeśli zrezygnujemy z aktywności fizycznej efekty, które wypracowaliśmy przez wiele miesięcy zaczną powoli znikać, a tego przecież nie chcemy!

15 Co daje nam regularny trening: 1. Piękne, wysportowane ciało. 2. Świetne samopoczucie. 3. Doskonałą kondycję. 4. Energię na cały dzień 5. Satysfakcję!

16

17

18 Wybór zależy od Ciebie

19 Dziękuję za obejrzenie!


Pobierz ppt "Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na w-fie? Oliwia Kułaga Kl. IIe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google