Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT Maniac Gym - innowacyjne centrum rehabilitacji kardiologicznej - wspomaganie leczenia chorób układu krążenia i otyłości poprzez aktywność fizyczną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT Maniac Gym - innowacyjne centrum rehabilitacji kardiologicznej - wspomaganie leczenia chorób układu krążenia i otyłości poprzez aktywność fizyczną."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT Maniac Gym - innowacyjne centrum rehabilitacji kardiologicznej - wspomaganie leczenia chorób układu krążenia i otyłości poprzez aktywność fizyczną Przedmiotem projektu był zakup innowacyjnego oprogramowania oraz środków trwałych m.in. defibrylatora, urządzenia do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności, do diagnostyki elektrokardiologicznej, do monitorowania aktywności fizycznej, bieżni medycznej, sprzętu treningowego, monitorów pracy serca, stacji rejestru danych, ciśnieniomierza, nowoczesnego systemu obsługi klienta. Celem projektu była poprawa pozycji konkurencyjnej spółki i zdobycie przewagi rynkowej w branży w skali kraju.

2 ZAKUP INNOWACYJNEGO SPRZĘTU: Wielofunkcyjne urządzenie do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności Urządzenie pozwala na diagnozę i wskazania konkretnego programu treningowego oraz diety dla osób z otyłością i chorobami układu krążenia. Badanie ergospirometryczne polega na tym, że gdy pacjent maszeruje po ruchomej bieżni, komputer analizuje zawartość wydychanego powietrza, ocenia zużycie tlenu i wydalanie dwutlenku węgla. Tylko badanie ergospirometryczne pozwala na obiektywną ocenę niewydolności serca: im mniej pacjent zużywa tlenu tym gorzej radzi sobie jego serce. W zależności od wyników kardiolodzy mogą wybrać najskuteczniejszą terapię. Kalorymetria jest natomiast metodą pomiaru wydatku energetycznego organizmu polegającą na pomiarze całkowitej ilości ciepła wytworzonego przez organizm. Urządzenie pozwala także na wskazanie wydolności organizmu, czyli zdolności do wykonywania długotrwałego wysiłku fizycznego bez wyraźnych objawów zmęczenia. Diagnozy te umożliwią optymalne dobranie intensywności i rodzajów aktywności fizycznej do możliwości organizmu chorego.

3 Urządzenie do diagnostyki elektrokardiologicznej w wysiłku Urządzenie współpracujące z wielofunkcyjnym urządzeniem do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności. Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa to badanie EKG połączone z monitorowaniem ciśnienia tętniczego oraz ogólnego stanu pacjenta wykonywane podczas kontrolowanego wysiłku fizycznego. W trakcie wysiłku fizycznego zwiększa się zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, i przy zwężeniu naczyń wieńcowych spowodowanych głównie w wyniku miażdżycy dochodzi do niedotlenienia serca, co uwidacznia się w postaci krzywej EKG. Badania obciążone jest ryzykiem i dlatego powinno być wykonywane tylko w obecności lekarza i po zapewnieniu możliwości postępowania reanimacyjnego (defibrylator, leki). Urządzenie do monitorowania aktywności fizycznej. Urządzenie współpracujące z wielofunkcyjnym urządzeniem do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności. Pozwala mierzyć pokonany dystans, spalone kalorie, czas ćwiczeń oraz kompleksowo rejestrując zapis EKG.

4 Specjalistyczna bieżnia medyczna Urządzenie współpracujące z wielofunkcyjnym urządzeniem do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności. Wysiłek fizyczny w trakcie badania dozowany jest za pomocą bieżni o zmiennym kącie nachylenia (najpierw idzie się po płaskim, a potem coraz bardziej pod górę). Stopniowane wysiłku jest zgodnie ze specjalnymi protokołami w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

5 Stacja rejestru danych pracy serca z monitorami pracy serca Urządzenia pozwala na stały monitoring pracy serca podczas treningu na poszczególnych urządzeniach w trakcie realizacji programów treningowych. Pozwala na kontrolę między innymi wskaźnika obciążenia organizmu, pulsu, częstotliwości oddechu, objętości wentylacji płucnej, zużycia tlenu, zużycia energii i poziomu wytrenowania. Posiadają systemy alarmujące o skokach ciśnienia i przekazują dane do stacji rejestru danych pracy serca. Stacja umożliwia jednorazowo monitoring 30 osób. Wyniki zbierane przez monitory pracy serca wyświetlane są na ekranie i osoby odpowiedzialne za grupę czuwają nad prawidłowością danych. Parametry pomiędzy urządzeniami przesyłane są bezprzewodowo.

6 System obsługi klienta System składa się z czytników, monitorów dotykowych, automatycznie otwieranych szafek, oprogramowania umożliwiającego pracę serwera, recepcji i komunikacji po zalogowaniu klienta. System stanowi kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do zarządzania obiektami sportowymi, pozwalający na obsługę i rozliczanie klientów obiektów. Wykorzystuje on technologie zbliżeniową, która jest najtrwalszym i najwygodniejszym sposobem pozwalającym na zautomatyzowanie rozliczenia klienta. Każdy zarejestrowany klient otrzymuje w recepcji identyfikator będący elektronicznym układem zbliżeniowym. Klient korzystając z różnych usług przechodzi między strefami płatnymi (odzwierciedlającymi funkcjonalne podzielenie obiektu), w których wysokość opłaty może być zróżnicowana. Informacja o czasie rozpoczęcia i zakończenia usługi jest zbierana z urządzeń rejestrujących zintegrowanych z bramkami elektromechanicznymi lub urządzeniami rejestrującymi.

7 Powyższy zakres inwestycji umożliwia świadczenie usług osobom z chorobami układu krążenia, nadwagą i otyłością oraz poprawia jakość obsługi klienta w Maniac Gym. Dzięki temu Maniac Gym, jako pierwszy fitness klub w kraju zapewnia wspomaganie leczenia chorób układu krążenia i otyłości poprzez aktywność fizyczną. Innowacyjna usługa w skali kraju powoduje zwiększenie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Wymieniony zakres rzeczowy umożliwił szczegółową diagnozę wykorzystującą najnowszy sprzęt medyczny oraz ćwiczenia przyczyniające się do poprawy zdrowia klientów klubu. Maniac Gym zapewnia bezpieczeństwo monitorując stan zdrowia ćwiczących na każdym etapie programu treningowego. Projekt pozwala na włącznie do oferty spółki 4 nowych usług tj.: diagnostyki kardiologicznej, diagnostyki wydolności fizycznej, diagnostyki dietetycznej nadwagi i otyłości, diagnostyki psychologicznej. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest diagnostyka osób z chorobami układu krążenia zgłaszającymi się do Maniac Gym, kierowanie programem treningowym osób ze schorzeniami ćwiczących, nadzór nad prawidłowością wykonywanych ćwiczeń, tempem, dobór programów treningowych do wyników badań diagnostyki dietetycznej, przełamywanie barier psychicznych osób ze schorzeniami. SZCZEGÓŁOWY OPIS NOWYCH USŁUG: DIAGNOSTYKA KARDIOLOGICZNA: Próba wysiłkowa na bieżni mechanicznej, badanie ciśnienia i EKG wysiłkowego, stres test wysiłkowy, poradnictwo kardiologiczne, indywidualny trening kardiologiczny DIAGNOSTYKA WYDOLNOŚCI FIZYCZNEJ: Próba ergospirometryczna, diagnoza wydolności fizycznej – pomiar Vo2max, indywidualny trening wydolnościowy DIAGNOSTYKA DIETETYCZNA NADWAGI I OTYŁOŚCI : Badania kalorymetrii w spoczynku i wysiłku, poradnictwo dietetyka, indywidualny trening w nadwadze i otyłości, 24h monitoring aktywności fizycznej, 7-dniowy monitoring aktywności fizycznej DIAGNOSTYKA TRENINGOWO-PSYCHOLOGICZNA: Poradnictwo treningu personalnego z elementami psychologii


Pobierz ppt "PROJEKT Maniac Gym - innowacyjne centrum rehabilitacji kardiologicznej - wspomaganie leczenia chorób układu krążenia i otyłości poprzez aktywność fizyczną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google