Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maria Bieda. 1. Z nami zwiedzisz: 1.Starożytny Rzym 2.Cywilizację Majów 3.Starożytny Egipt 4.Starożytne Indie 5.Starożytne Chiny 6.Starożytny Izrael 7.Starożytną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maria Bieda. 1. Z nami zwiedzisz: 1.Starożytny Rzym 2.Cywilizację Majów 3.Starożytny Egipt 4.Starożytne Indie 5.Starożytne Chiny 6.Starożytny Izrael 7.Starożytną."— Zapis prezentacji:

1 Maria Bieda

2 1. Z nami zwiedzisz: 1.Starożytny Rzym 2.Cywilizację Majów 3.Starożytny Egipt 4.Starożytne Indie 5.Starożytne Chiny 6.Starożytny Izrael 7.Starożytną Grecję 2. Podróż będzie trwała 2 tygodnie. Skąd?Dokąd?Czym? Starożytny RzymCywilizacja MajówSamolot Cywilizacja MajówStarożytny EgiptStatek Starożytny EgiptStarożytne IndieSamochód Starożytne IndieStarożytne ChinyPociąg Starożytne ChinyStarożytny Izrael Śmigłowiec Starożytny IzraelStarożytna GrecjaProm

3 Starożytny Rzym to państwo leżące w Italii nad rzeką Tyber. Historia starożytnego Rzymu zaczyna się wraz z założeniem miasta w 753 roku p.n.e., a kończy obaleniem cesarza Romulusa Augustulusa w 476 roku n.e. Koloseum to amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 roku p.n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie oraz polowania na dzikie zwierzęta.

4 Cywilizacja Majów to rozwinięta cywilizacja rolnicza i miejska, stworzona w czasach prekolumbijskich na obszarach Mezoameryki. Chichén Itzá to prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan (Meksyk) około 450 roku.

5 Starożytny Egipt to państwo znajdujące się w Afryce u wybrzeży Nilu. Państwo to rozwinęło się dzięki corocznym, regularnym wylewom owej rzeki, które przynosiły wysokie plony w ciągu roku. W Starożytnym Egipcie zaczęto stosować pismo hierogliczne. Piramidy w Gizie to trzy największe piramidy zbudowane w Egipcie. Największa z nich to piramida Cheopsa. Druga to piramida Chefrena, inaczej Wielki Kefren, a najmniejsza z nich to piramida Mykerinosa. Piramida Chefrena wyróżnia się wykutą obok niej monumentalną rzeźbą Sfinksa.

6 Starożytne Indie w szerokim rozumieniu to subkontynent w Azji Południowej. Tadź Mahal to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości.

7  Starożytne Chiny to państwo leżące w Azji. Starożytne Chiny są jednym z państw o najdłuższej tradycji politycznej, a obok Egiptu, Mezopotamii i Indii także jednym z najstarszych ośrodków cywilizacyjnych świata.  Wielki Mur Chiński to zbiorcza nazwa murów obronnych osłaniających północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.

8  Starożytny Izrael to Żydowskie państwo istniejące z długimi przerwami na Bliskim Wschodzie. Według niektórych ludzi dzieje Izraela historyczne i religijne to ta sama historia, którą opisuje Biblia.  Chasor to ruiny starożytnego miasta kananejskiego,które położone jest na północ od Jeziora Tyberiadzkiego.

9 Partenon znajduję się w Starożytnych Atenach. Starożytne Ateny były jednym z najważniejszych ośrodków kultury antycznej.  Partenon jest jednym z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolis. Uważa się, że budowla powstała według planów Iktinosa i Kallikratesa. Partenon ma nazwy jak Pertenos i Pwaretona.

10 I. Czy chcesz poznać najstarsze cywilizacje? I. Jeśli tak to zapraszam w podróż dookoła świata. Gwarantowana jest: I. Dobra zabawa II. Pobyt w hotelach III. Zwiedzenie zabytków oraz wiele innych atrakcji.

11


Pobierz ppt "Maria Bieda. 1. Z nami zwiedzisz: 1.Starożytny Rzym 2.Cywilizację Majów 3.Starożytny Egipt 4.Starożytne Indie 5.Starożytne Chiny 6.Starożytny Izrael 7.Starożytną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google