Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

N a j p i ę k n i e j s z e m i e j s c a ś w i a t a Amazonia Sawanna Chiny i Japonia Prerie Hawaje Australia Tatry.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "N a j p i ę k n i e j s z e m i e j s c a ś w i a t a Amazonia Sawanna Chiny i Japonia Prerie Hawaje Australia Tatry."— Zapis prezentacji:

1 N a j p i ę k n i e j s z e m i e j s c a ś w i a t a Amazonia Sawanna Chiny i Japonia Prerie Hawaje Australia Tatry

2 Amazonia Amazonia, amazoński las deszczowy, Wilgotne lasy tropikalne są najbogatszym w gatunki biomem, a tropikalne lasy w Amerykach są konsekwentnie bogatsze w gatunki niż lasy tropikalne w Afryce i Azji

3 Afryka ń ska Sawanna trawiasta formacja roślinna, strefy międzyzwrotnikowej o klimacie gorącym z wyraźnie zaznaczoną porą suchą, trwającą od 3 do 9 miesięcy oraz porą deszczową.

4 Chiny i Japonia Chiny – są największym państwem azjatyckim (nie licząc azjatyckiej części Rosji) i największym na świecie pod względem liczby ludności. Japonia - wyspiarskie państwo leżące w Azji Wschodniej na zachodnim obrzeżu Oceanu Spokojnego Wyspy Japońskie leżą nie tylko w obrębie aktywnej sejsmicznie strefy górotwórczej, biegnącej wokół Oceanu Spokojnego, ale także na styku czterech płyt tektonicznych

5 Prerie Preria - rozległe obszary porośnięte roślinnością trawiastą, w Ameryce Północnej. Preria jest podobna do występującego w Azji stepu

6 Hawaje położony na archipelagu, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego, w odległości około 4 tys. kilometrów od kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Niemal całe Hawaje są jednym ze stanów USA (liczącym 1,2 mln mieszkańców, o powierzchni ok. 28,3 tys. Km ² ).

7 Australia – szósty pod względem wielkości kraj świata położony na kontynencie australijskim będącym najmniejszym spośród wszystkich kontynentów, błędnie uważanym przez niektórych za wyspę. Najgęściej zaludnione jest wschodnie i południowo-wschodnie wybrzeże. Australia leży na półkuli południowej i wschodniej. Jest też najbardziej płaskim ze wszystkich kontynentów ze średnią wysokością wynoszącą 330 m n.p.m.

8 Tatry Tatry to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat Leży w granicach Polski, Klimat tatrzański ma wiele cech wspólnych z klimatem alpejskim. Najwyższy szczyt Gerlach (2655 m n.p.m.)


Pobierz ppt "N a j p i ę k n i e j s z e m i e j s c a ś w i a t a Amazonia Sawanna Chiny i Japonia Prerie Hawaje Australia Tatry."

Podobne prezentacje


Reklamy Google