Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RUDNIKI MOJA WIEŚ JAKUB DZIAMSKI. Rudniki są położone w Wielkopolsce w gminie Opalenica, powiat nowotomyski. Rudniki zamieszkuje ok. 640 mieszkańców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RUDNIKI MOJA WIEŚ JAKUB DZIAMSKI. Rudniki są położone w Wielkopolsce w gminie Opalenica, powiat nowotomyski. Rudniki zamieszkuje ok. 640 mieszkańców."— Zapis prezentacji:

1 RUDNIKI MOJA WIEŚ JAKUB DZIAMSKI

2 Rudniki są położone w Wielkopolsce w gminie Opalenica, powiat nowotomyski. Rudniki zamieszkuje ok. 640 mieszkańców. Ciekawostką jest, że w naszej wsi nie ma nazw ulic tylko „dzielnice”. Tak więc mamy - Dwór - Piekło - Wyręby - Rosochy - Bażanternia - Szosa

3 Herb Rudnik to stary wiatrak „Koźlak ‘’. Wiatrak znajdował się w naszej wsi od 1815r. Niestety obecnie popada w ruinę. Został upamiętniony w herbie naszej wioski.

4 Rudniki mają ponad 620 lat.

5 WIEJSKA KAPLICA Odbywają się w niej Msze św. Raz w tygodniu i w święta.

6 W naszej wsi jest kilka zabytków: Pałac w którym mieści się nasza szkoła Pałac z 1925r. ostatnimi właścicielami była rodzina Ruczyńskich zamieszkiwała ona Rudniki do 1939 r. Obecnie w Odremontowanym budynku znajduje się nasza szkoła podstawowa im. A. i W. Niegolewskich.

7 Wiatrak „Koźlak” z 1815r. Obecnie w ruinie kiedyś służył mieszkańcom wsi i okolic. Na zdjęciu poniżej podobny wiatrak z opalenicy obecnie już nie istniejący.

8 Spichlerz z końca XIX w. Obiekt znajduje się na terenie S.P.R. „Rolnik”

9 Dom Kultury W pomieszczeniach znajduje się Biblioteka Publiczna oraz sala wiejska, miejsce spotkań i zabaw.

10 „Wigwam” na boisku wiejskim.


Pobierz ppt "RUDNIKI MOJA WIEŚ JAKUB DZIAMSKI. Rudniki są położone w Wielkopolsce w gminie Opalenica, powiat nowotomyski. Rudniki zamieszkuje ok. 640 mieszkańców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google