Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy."— Zapis prezentacji:

1 "Lepszy Internet zależy od Ciebie!"

2 Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw – powinien znać prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.

3 Bądź odpowiedzialny za to co piszesz. Pamiętaj, w Internecie nikt nie jest anonimowy, nie wolno nikogo obrażać i wyzywać.

4 Szanuj cudzą własność, nie kradnij zdjęć, rysunków, pomysłów. Korzystając z materiałów znalezionych w sieci, zawsze podaj źródło ich pochodzenia.

5 Nie podszywaj się pod innych użytkowników. Nie kłam, prawda i tak zawsze wyjdzie na jaw.

6 Nie bądź wścibski!!! Nie staraj się zobaczyć tego, co ktoś przed Tobą zabezpieczył hasłem.

7 Nie rozsyłaj wirusów. Dbaj o swój komputer, by był wolny od wirusów i nie zarażał innych komputerów w sieci.

8 Bądź kulturalny!!! – pisz zgodnie z zasadami ortografii. Twoje słowa świadczą o Tobie. Zadbaj, by każdy z czytelników rozumiał twoje wpisy.

9 Szanuj przestrzeń !!! Nie używaj w mailach tabeli i zdjęć. Nie zakładaj sobie niepotrzebnych kont.

10 Nie pisz wielkimi literami. W rozmowach na czacie lub komunikatorach wyrazy pisane dużą literą oznaczają KRZYK – zastanów się, czy chcesz na kogoś w ten sposób krzyczeć.

11 Szanuj czas innych - na forum wystrzegaj się zdawania pytań, na które już podły odpowiedzi. Zanim zadasz pytanie, użyj opcji „szukaj” lub zajrzyj do działu FAQ (najczęściej zadawane pytania)

12 Nie śmieć!!! Nie rozsyłaj internetowych łańcuszków, nie spamuj.

13 Jeśli chcesz być dobrze traktowany w sieci, bądź dobry dla innych internautów. www.sieciaki.pl www.dzieckowsieci.pl


Pobierz ppt ""Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google