Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 1. Logujemy się do YouTube i przesyłamy film na serwer (klikamy na Prześlij film ). W czasie przetwarzania pliku możemy uzupełnić informacje o wideo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " 1. Logujemy się do YouTube i przesyłamy film na serwer (klikamy na Prześlij film ). W czasie przetwarzania pliku możemy uzupełnić informacje o wideo."— Zapis prezentacji:

1

2  1. Logujemy się do YouTube i przesyłamy film na serwer (klikamy na Prześlij film ). W czasie przetwarzania pliku możemy uzupełnić informacje o wideo - na przykład podać tytuł, opis i kategorię.

3  2. Dobieramy ustawienia prywatności. Jeśli nie chcemy, aby nasze wideo oglądali wszyscy użytkownicy YouTube, ustawiamy Niepubliczny (wówczas udostępnimy film wybranym osobom za pomocą linku) lub Prywatny - wówczas w polu Film mogą oglądać tylko wybrane przez Ciebie osoby wymieniamy odbiorców filmu.

4  3. Wczytany do YouTube film jest widoczny w Menedżerze filmów. Przejdziemy do niego, klikając na przycisk Menedżer plików.

5  1. W Menedżerze filmów klikamy na strzałkę przy miniaturze filmu. Wybieramy polecenie Ulepszenia.

6  2. Pojawia się odtwarzacz podzielony na dwie części - po lewej stronie wyświetlony jest oryginał filmu, a po prawej podgląd skorygowanego obrazu. Po prawej stronie okna odtwarzacza znajdują się efekty specjalne oraz narzędzia poprawy jasności i kolorystyki. Jeśli chcemy automatycznie poprawić wideo, klikamy na Autopoprawka.

7  Możemy też ręcznie dostosować jasność, kontrast i kolorystykę. Wystarczy kliknąć na Dostosuj oświetlenie i kolory i suwakami dobrać odpowiednie ustawienia.

8  3. Jeśli nasze wideo było rejestrowane bez włączonej stabilizacji i obraz jest pełen drgań, wystarczy kliknąć na przycisk Stabilizacja. Kadr zostanie nieznacznie zawężony, ale ujęcie będzie bardziej płynne.

9  4. Aby przyciąć klip, klikamy na przycisk Przytnij. Pod filmem pojawi się poziomy pasek z podglądem wideo, ograniczony z prawej i lewej strony dwiema pionowymi belkami. Oznaczają one początek i koniec filmu. Za pomocą kursora myszy przesuwamy belki (patrz obrazek poniżej) tak, aby określić fragment filmu, który ma pozostać. Następnie klikamy na przycisk Gotowe.

10  1. W Menedżerze filmów klikamy na strzałkę przy miniaturze filmu. Wybieramy polecenie Ulepszenia.

11 . 2. To wystarczy, aby połączyć klipy w cały film. Aby jednak film wyglądał profesjonalnie, warto dodać pomiędzy kolejnymi ujęciami efekty przejścia. W tym celu klikamy na ikonę Przejścia i przeciągamy wybraną miniaturę efektu na obszar linii czasu, pomiędzy klipami

12 Przesuwając ramkę przy efekcie (pojawia się ona po kliknięciu na efekt przejścia na linii czasu), możemy wyregulować czas jego trwania.

13  3. Każdy z klipów na osi czasu możemy również skrócić. Wystarczy kliknąć na ujęcie i przesunąć pionowe belki obramowania w odpowiednią pozycję.

14  Klipy możemy także poddać ulepszaniu - w tym celu po najechaniu kursorem na ujęcie na linii czasu klikamy na ikonę Efekty. W nowym oknie dostosowujemy wygląd obrazu. Do dyspozycji mamy podobne narzędzia jak podczas edycji pojedynczego filmu (patrz wskazówka Przycinamy i poprawiamy film).

15  4. Po zmontowaniu filmu musimy go zapisać. W tym celu w polu Projekt nazywamy projekt i klikamy na Opublikuj.

16  1. Edytor wideo YouTube pozwala dodać do zmontowanego filmu podkład muzyczny. Serwis oferuje bazę utworów, które możemy za darmo wykorzystać w naszym wideo. Klikamy na ikonę Dźwięk, a następnie wyszukujemy muzykę według gatunku lub wykonawcy. Możemy też w pole wyszukiwania wpisać nazwę utworu.  Warto zwrócić uwagę na czas trwania muzyki i wybrać taką melodię, która pokrywa się z czasem trwania naszego wideo. Wybrany utwór przeciągamy na obszar pod linią czasu z filmem.

17  2. Suwakiem wyregulujemy stosunek głośności oryginalnego dźwięku do głośności podkładu muzycznego.  Możemy całkowicie zastąpić dźwięk utworem - warto to zrobić, gdy oryginalne odgłosy nie są przeznaczone dla uszu każdego oglądającego. Możemy też pozwolić, aby oryginalne tło było słyszalne.

18  3. Aby dodać do filmu tytuł, klikamy na ikonę Tekst. Wybieramy jeden z szablonów i przeciągamy na linię czasu z filmem, na przykład na sam jej początek. Pojawia się okno edycji, w którym w pole Tekst wpisujemy tytuł. Dobieramy też parametry czcionki i kolor tła planszy z tytułem. Klikamy na Zapisz. Podobnie postępujemy z napisami końcowymi. Cały film zapisujemy w sposób opisany w punkcie

19  Oprócz podstawowych narzędzi edycji YouTube oferuje kilkanaście efektów specjalnych. Są one dostępne w oknie serwisu YouTube, a także w Edytorze wideo YouTube, po kliknięciu na ujęcie na linii czasu (patrz wskazówka Łączymy kilka klipów w jeden film). Oto najciekawsze efekty:

20

21   Informacje są kierowane pomocą z internetu


Pobierz ppt " 1. Logujemy się do YouTube i przesyłamy film na serwer (klikamy na Prześlij film ). W czasie przetwarzania pliku możemy uzupełnić informacje o wideo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google