Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F

2 Obiecuję że będzie krótka! No to lets goł

3 Wstawianie nowego slajdu
Żeby wstawić nowy slajd musisz kliknąć kursorem (tak to ta strzałka) na przycisk ‘wstaw’ (u góry). I klikasz w ‘nowy slajd’i wybierasz układ slajdu, który, Cię interesuje Możesz również użyć kombinacji klawiszy Ctrl+M No nie, ze banał? ; )

4 Wstawianie obrazka To jest jaśniutkie jak słoneczko i proste jak drucik,więc don’t worry. Jeśli chcesz wstawić obrazek z Internetu to po prostu klikasz prawym przyciskiem myszy obrazek i kopiujesz. Następnie na slajdzie klikasz prawy przycisk i dajesz ‘wklej’ Jeśli jest to obrazek z pliku lub z clip Artu postępujesz tak samo jak w Wordzie To znaczy: klikasz ‘Wstaw’ -> rysunek -> i wybierasz plik, clip art czy co tam chcesz ; )

5 Aha, byłabym zapomniała
Aha, byłabym zapomniała.. Jeżeli chcesz, ustawić obrazek pod tekstem, musisz go zaznaczyć, kliknąć prawym przyciskiem myszy, najechać na komendę‘kolejność’ i wyświetlą się opcje. To chyba tyle.

6 Tło slajdu To jest jeszcze bardziej banalne niż poprzednie rzeczy =)
Klikasz niezawodnym prawym przyciskiem myszy na puste pole slajdu I naciskasz ‘tło’ Masz do wyboru normalne kolory oraz (w ‘efektach wypełnienia’) inne cuda jak deseń, tekstura czy itd..

7 Jak wstawić tekst To chyba powinno być na początku, ale doszłam do wniosku, że to wszyscy umieją. Bo umiecie, prawda? No, ale tak na wszelki wypadek, piszę teraz.(Lepiej późno niż później) W nowym slajdzie masz komendę ‘kliknij aby dodać tekst’ Klikasz i piszesz. ; P

8 Filmy i dźwięki Niezbyt dużo mogę na ten temat powiedzieć bo u mnie w starej wersji PowerPoint mogę ustawić muzykę tylko na pierwszy slajd a filmu to chyba w ogóle. Ale podejrzewam, ze trzeba kliknąć ’wstaw’ -> filmy i dźwięki->dźwięki z pliku, galerii itd....

9 Wykres No więc Klikasz ‘wstaw’ -> ‘wykres’
Wybierasz rodzaj wykresu i ustawiasz parametry Możesz poszaleć z kolorami ;)

10 Wstaw......... Wstawiać możesz również inne rzeczy
Na przykład tabelę, datę, godzinę czy numery stron To wszystko jest we ‘wstaw’. Ja z tego nie korzystałam jeszcze, wiec nie będę szpanować Możesz popróbować. Jak ja się z tym zapoznam to opisze to w następnej lekcji ; )

11 Ustawienia slajdów W ‘pokaz’ masz opcję ‘przejście slajdu’, czyli ustawienia, czy slajdy mają być przesuwane za pomocą klikania myszki, czy automatycznie po paru sekundach, oraz efekty wyświetlania się tekstu. Możesz skorzystać tez z ‘próby tempa’

12 I na koniec... ‘pokaz’ -> wyświetl pokaz.
Usiądź wygodnie i oglądnij swoje dzieło =)

13 Dziękuję =)


Pobierz ppt "Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F"

Podobne prezentacje


Reklamy Google