Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F. Obiecuję że będzie krótka! No to lets goł

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F. Obiecuję że będzie krótka! No to lets goł"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F

2 Obiecuję że będzie krótka! No to lets goł

3 Wstawianie nowego slajdu Żeby wstawić nowy slajd musisz kliknąć kursorem (tak to ta strzałka) na przycisk wstaw (u góry). I klikasz w nowy slajdi wybierasz układ slajdu, który, Cię interesuje Możesz również użyć kombinacji klawiszy Ctrl+M No nie, ze banał? ; )

4 Wstawianie obrazka To jest jaśniutkie jak słoneczko i proste jak drucik,więc dont worry. Jeśli chcesz wstawić obrazek z Internetu to po prostu klikasz prawym przyciskiem myszy obrazek i kopiujesz. Następnie na slajdzie klikasz prawy przycisk i dajesz wklej Jeśli jest to obrazek z pliku lub z clip Artu postępujesz tak samo jak w Wordzie To znaczy: klikasz Wstaw -> rysunek -> i wybierasz plik, clip art czy co tam chcesz ; )

5 Aha, byłabym zapomniała.. Jeżeli chcesz, ustawić obrazek pod tekstem, musisz go zaznaczyć, kliknąć prawym przyciskiem myszy, najechać na komendękolejność i wyświetlą się opcje. To chyba tyle.

6 Tło slajdu To jest jeszcze bardziej banalne niż poprzednie rzeczy =) Klikasz niezawodnym prawym przyciskiem myszy na puste pole slajdu I naciskasz tło Masz do wyboru normalne kolory oraz (w efektach wypełnienia) inne cuda jak deseń, tekstura czy itd..

7 Jak wstawić tekst To chyba powinno być na początku, ale doszłam do wniosku, że to wszyscy umieją. Bo umiecie, prawda? No, ale tak na wszelki wypadek, piszę teraz.(Lepiej późno niż później) W nowym slajdzie masz komendę kliknij aby dodać tekst Klikasz i piszesz. ; P

8 Filmy i dźwięki Niezbyt dużo mogę na ten temat powiedzieć bo u mnie w starej wersji PowerPoint mogę ustawić muzykę tylko na pierwszy slajd a filmu to chyba w ogóle. Ale podejrzewam, ze trzeba kliknąć wstaw -> filmy i dźwięki->dźwięki z pliku, galerii itd....

9 Wykres No więc Klikasz wstaw -> wykres Wybierasz rodzaj wykresu i ustawiasz parametry Możesz poszaleć z kolorami ;)

10 Wstaw......... Wstawiać możesz również inne rzeczy Na przykład tabelę, datę, godzinę czy numery stron To wszystko jest we wstaw. Ja z tego nie korzystałam jeszcze, wiec nie będę szpanować Możesz popróbować. Jak ja się z tym zapoznam to opisze to w następnej lekcji ; )

11 Ustawienia slajdów W pokaz masz opcję przejście slajdu, czyli ustawienia, czy slajdy mają być przesuwane za pomocą klikania myszki, czy automatycznie po paru sekundach, oraz efekty wyświetlania się tekstu. Możesz skorzystać tez z próby tempa

12 I na koniec... pokaz -> wyświetl pokaz. Usiądź wygodnie i oglądnij swoje dzieło =)

13 Dziękuję =)


Pobierz ppt "Prezentacja o PREZENTACJACH^^ Dorota Fiedor 3F. Obiecuję że będzie krótka! No to lets goł"

Podobne prezentacje


Reklamy Google