Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację wykonał: Filip Janiak 4B

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację wykonał: Filip Janiak 4B"— Zapis prezentacji:

1 Prezentację wykonał: Filip Janiak 4B
„Apetyt na czytanie” Pinokio Prezentację wykonał: Filip Janiak 4B

2 Kto napisał tę książkę? Carlo Collodi, właściwie Carlo Lorenzini
(urodzony w  roku 1826 we Florencji, zmarł w1890 roku) – włoski pisarz i dziennikarz. Autor powieści i komedii, najbardziej znany jest jako twórca postaci Pinokia.

3 Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna. Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi, Dżeppetto. Ten wyrzeźbił z drewna pajacyka i dał mu imię Pinokio.

4 Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów.

5 Potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół
Potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół. Ze swoich przygód Pinokio czerpał doświadczenia, uczył się. Czuwała nad nim Błękitna Wróżka, która odpowiednio karała go lub nagradzała.

6 Największą nagrodą była przemiana Pinokia z drewnianego pajacyka w chłopca.

7 Jest to baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca.

8 Pinokio zmienił się: był niegrzeczny, samolubny, kapryśny, stał się kochającym synem, gotowym poświęcić się dla Dżeppetta, swojego tatusia.

9 Bardzo podoba mi się ta książka, bo …
To niezwykła historia, znana chyba doskonale każdemu dziecku. Losy drewnianego Pinokia, który dzięki odrobinie czarów, staje się żywym chłopcem, sprawiają, że to jest historia magiczna. Zawiera także wiele życiowych wartości, które uczą, że na przykład nie wolno kłamać.

10 Gorąco zapraszam do przeczytania książki !!!


Pobierz ppt "Prezentację wykonał: Filip Janiak 4B"

Podobne prezentacje


Reklamy Google