Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PINOKIO Prezentacj ę wykona ł : Filip Janiak 4B „APETYT NA CZYTANIE”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PINOKIO Prezentacj ę wykona ł : Filip Janiak 4B „APETYT NA CZYTANIE”"— Zapis prezentacji:

1 PINOKIO Prezentacj ę wykona ł : Filip Janiak 4B „APETYT NA CZYTANIE”

2 Kto napisał tę książkę? Carlo Collodi, właściwie Carlo Lorenzini (urodzony w roku 1826 we Florencji, zmarł w1890 roku) – włoski pisarz i dziennikarz. Autor powieści i komedii, najbardziej znany jest jako twórca postaci Pinokia.

3 Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna. Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi, Dżeppetto. Ten wyrzeźbił z drewna pajacyka i dał mu imię Pinokio.

4 Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów.

5 Potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół. Ze swoich przygód Pinokio czerpał doświadczenia, uczył się. Czuwała nad nim Błękitna Wróżka, która odpowiednio karała go lub nagradzała.

6 . Największą nagrodą była przemiana Pinokia z drewnianego pajacyka w chłopca.

7 Jest to baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca.

8 Pinokio zmienił się: był niegrzeczny, samolubny, kapryśny, stał się kochającym synem, gotowym poświęcić się dla Dżeppetta, swojego tatusia.

9 To niezwykła historia, znana chyba doskonale każdemu dziecku. Losy drewnianego Pinokia, który dzięki odrobinie czarów, staje się żywym chłopcem, sprawiają, że to jest historia magiczna. Zawiera także wiele życiowych wartości, które uczą, że na przykład nie wolno kłamać.

10 Gor ą co zapraszam do przeczytania ksi ąż ki !!!


Pobierz ppt "PINOKIO Prezentacj ę wykona ł : Filip Janiak 4B „APETYT NA CZYTANIE”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google