Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIE SZTUKA NIE MIEĆ TRUDNOŚCI, SZTUKA JE POKONAĆ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIE SZTUKA NIE MIEĆ TRUDNOŚCI, SZTUKA JE POKONAĆ."— Zapis prezentacji:

1 NIE SZTUKA NIE MIEĆ TRUDNOŚCI, SZTUKA JE POKONAĆ

2 Słynne osoby z dysleksją uczą nas jak radzić sobie z trudnościami Światowy Tydzień Świadomości Dysleksji

3 Dysleksja Rozwojowa

4 Dysleksja rozwojowa DYSLEKSJA specyficzne trudności w czytaniu DYSORTOGRAFIA specyficzne trudności z opanowaniem poprawnej pisowni (w tym błędy ortograficzne); DYSGRAFIA niski poziom graficzny pisma. MENU

5 Terapia pedagogiczna - zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

6 SŁAWNE OSOBY Z DYSLEKSJĄ SŁAWNE OSOBY Z DYSLEKSJĄ MENU

7 Hans Christian Andersen (1805–1875) Klasyk światowej literatury dziecięcej popełniał mnóstwo błędów ortograficznych. W swoich listach opisuje, jak wiele przykrości i zniewag przeżył w szkole

8 Auguste Rodin (1840–1917) Wybitny rzeźbiarz francuski przez całe życie nie mógł opanować podstawowej wiedzy z zakresu ortografii i arytmetyki. Z powodu trudności w nauce czytania i pisania był traktowany przez rodzinę jako "niewyuczalny".

9 Albert Einstein (1879–1955) Uważany za największego naukowca wszech czasów, jako dziecko bardzo późno zaczął mówić, miał trudności z nauką czytania i ortografią. Zaczął czytać, mając 9 lat, umieszczony w starannie wybranej szkole. Jego nauczyciel greki twierdził: "Nic z Alberta nie wyrośnie".

10 Jackie Stewart (ur. 1939) Jeden z najpopularniejszych brytyjskich kierowców rajdowych, trzykrotny mistrz świata w zawodach Formuły 1. Mówił: (...) ja sam mam dysleksję i zdołałem przetrwać w życiu jedynie dzięki temu, że udało mi się pokonać mój problem. Dysleksja nigdy nie powstrzymywała mnie przed robieniem rzeczy, które chciałem robić.

11 Honorowy obywatel Gniewina pan Lesław Furmaga

12 Literat, inżynier, żeglarz, były wykładowca w Wyższej Szkole Morskiej. Autor powieści dla dorosłych i dzieci, słuchowisk i scenariuszy filmowych. Twórca systemu dydaktycznego Kolorowa Ortografia - Ortofrajda, autor pierwszego w Polsce pamięciowo-wzrokowego słownika ortograficznego dla dzieci Ortofrajda. Autor tekstów do gier i zabaw KO, twórca pierwszego skansenu ortograficznego dla dzieci Kraina Ortofrajdy, inicjator, organizator i wykładowca pierwszych w Polsce seminariów bezstresowego nauczania pisowni poprzez zabawę. Laureat wielu nagród literackich, m.in. Nagrody i Wyróżnienia Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji, Nagrody Literackiej im. Conrada Korzeniowskiego, Nagrody Literackiej Złoty delfin i wielu innych. Znany pisarz oraz niestrudzony działacz na rzecz reformy programów szkolnych i nauki poprzez zabawę.

13 Zadanie pierwsze: Wykonanie Karykatury wylosowanej postaci

14 Zadanie drugie: Przygotowanie gazetki klasowej poświęconej wylosowanej postaci

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24 Zadanie trzecie: Okrzyk promowanie radzenia sobie z trudnościami

25 Zadanie czwarte: Scenka i Quiz Zgadnij jaka to postać


Pobierz ppt "NIE SZTUKA NIE MIEĆ TRUDNOŚCI, SZTUKA JE POKONAĆ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google