Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co Warto Czytać??? Co warto czytać? Ludzie od dawna zadają sobie to pytanie, jedni mówią: książki przygodowe, naukowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczne…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co Warto Czytać??? Co warto czytać? Ludzie od dawna zadają sobie to pytanie, jedni mówią: książki przygodowe, naukowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczne…"— Zapis prezentacji:

1 Co Warto Czytać??? Co warto czytać? Ludzie od dawna zadają sobie to pytanie, jedni mówią: książki przygodowe, naukowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczne… My polecamy książki naukowe i przygodowe, z serii „MONSTRRRUALNA ERUDYCJA” i „STRRRASZNA HISTORIA”. Są to książki naukowo – przygodowo – komiksowe- innymi słowy nauka przez komiks!

2 Książki Przygodowe Książki przygodowe są także przyrodnicze, ciekawe i pouczające Polecamy serie: „Tajemniczy Domek na Drzewie”, „Koszmarny Karolek” , „Monstrrrualna Erudycja” i wiele innych

3 Książki Naukowe i Historyczne
Książki Naukowe to atlasy, encyklopedie, słowniki.

4 Nauka przez Komiks!!! Jak już powiedzieliśmy, czytanie książek z serii „Monstrrrualna Erudycja” i „Strrraszna Historia” firmy EGMONT jest doskonałą formą spędzania czasu.

5 Strrraszna Historia Strrraszna Historia to seria książek wydawana w Polsce od 1993 roku. Z humorem opisuje historię świata i Polski. Przeznaczona głównie dla czytelników w wieku 8-14 lat. W Polsce wydawana przez wydawnictwo Egmont. Wspólna nazwa Strrraszna Historia, używana w Polsce, obejmuje książki, które w oryginale w języku angielskim były wydawane w kilku seriach: Horrible Histories - (Strrraszna Historia) Horribly Famous - (Strrraszne Sławy) Dead Famous - (Sławy z Krypty)

6 Monstrrrualna Erudycja
Monstrrrualna Erudycja to seria książek, wydawana od 1994 roku, przeznaczona dla czytelników w wieku 8-14 lat. Z humorem opisuje tematy przyrodnicze, geograficzne i społeczeństwo. W Polsce seria wydawana jest przez wyd. Egmont Polska. Wspólna nazwa Monstrrrualna Erudycja, używana w Polsce, obejmuje książki, które w oryginale, w języku angielskim, wydawane były w kilku seriach: Horrible Science (Strrraszna Nauka) Horrible Geography (Strrraszna Geografia) The Konwledge (Wiedza) Murderous Maths (Zabójcza Matematyka)

7 Koszmarny Karolek (Horrid Henry) – główny bohater; według jego rodziców jest najkoszmarniejszym dzieckiem na świecie. Lubi denerwować innych, a szczególnie swojego brata Damianka. Założył tajny klub "Czerwona Czaszka". Jego ulubione programy to "Obżartuch Onufry", "Maksio Mutant", "Gladiator Terminator", "Smrodliwy Salonik" i "Raper Saper”. Uwielbia chipsy. Nienawidzi oszczędzać, ale za to nade wszystko lubi wydawać pieniądze.

8 Dynastia Miziołków - książka dla dzieci Joanny Olech
Dynastia Miziołków - książka dla dzieci Joanny Olech. W 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych" z ilustracjami Magdy Jasny. Wydana przez Egmont z ilustracjami autorki w serii małych kolorowych książeczek w 1994 roku natychmiast została zauważona przez czytelników i krytyków.

9 SZALEŃSTWA RODZEŃSTWA

10 Lektury Szkolne Polecane lektury: 1.”Harry Potter” (wszystkie części)
2.”Akademia Pana Kleksa” 3.”Pinokio” 4. .”Ania z zielonego wzgórza” 5.”Przypadki Robinsona Crusoe” 6.”Ten obcy”

11 Pinokio (wł. Pinocchio) – tytułowy bohater powieści Carla Collodiego.
Powieść dla dzieci Le Avventure di Pinocchio ukazywała się w odcinkach w latach , początkowo jako Storia di un burattino ("Historie marionetki"). Jako książka została wydana w 1883 r. Powieść opowiada o przygodach drewnianego pajacyka Pinokia i jego „ojca" stolarza Dżeppetta. Charakterystyczną cechą Pinokia było wydłużanie się jego nosa pod wpływem kłamstw. Pinokio zaliczany jest do klasyki literatury dla dzieci. Powieść doczekała się wersji filmowych, a pomysł wydłużania się nosa u kłamcy stał się rozpoznawalnym motywem kulturowym. Adaptacja Pinokia była drugim pełnometrażowym filmem animowanym Disneya. W kinach ukazała się 7 lutego 1940 roku.

12 Harry Potter – seria książek fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Książki z tego cyklu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale trafiają również do dorosłych czytelników. Seria Harry Potter opisuje przygody młodego czarodzieja w ciągu siedmiu lat jego edukacji w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Autorka wyznała, że seria pojawiła się w jej głowie w niemalże pełnej postaci podczas podróży pociągiem. Pierwsza książka, Harry Potter i Kamie Filozoficzny, wydana została w (w Polsce 2000), lecz jej akcja rozgrywa się w Kolejne części zaczynają się przed rozpoczęciem roku szkolnego i kończą na początku kolejnych wakacji letnich i, choć opisują różne przygody, nie są odrębne, a stanowią całość większej historii, której kulminacją jest ostatni, siódmy, tom. Fabuła kolejnych części Harry’ego Pottera była jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic świata, a zarazem jedną z najbardziej poszukiwanych informacji. Autorka uparcie strzegła tajemnic serii, podając jedynie lakoniczne informacje odnośnie kolejnych tomów serii. Także wydawcy na całym świecie zabraniali rozpowszechniania książek przed premierą, zobowiązując recenzentów i swoich pracowników do zachowania fabuły książki w tajemnicy.


Pobierz ppt "Co Warto Czytać??? Co warto czytać? Ludzie od dawna zadają sobie to pytanie, jedni mówią: książki przygodowe, naukowe, przyrodnicze, historyczne, fantastyczne…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google