Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W pustyni i w puszczy zostało wypuszczone do druku już w 1910 r. I znów o prawa do publikacji tej powieści walczyły najważniejsze gazety w Polsce, I.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W pustyni i w puszczy zostało wypuszczone do druku już w 1910 r. I znów o prawa do publikacji tej powieści walczyły najważniejsze gazety w Polsce, I."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W pustyni i w puszczy zostało wypuszczone do druku już w 1910 r. I znów o prawa do publikacji tej powieści walczyły najważniejsze gazety w Polsce, I znów o prawa do publikacji tej powieści walczyły najważniejsze gazety w Polsce, ostatecznie wyszła ona w "Kurierze Warszawskim", "Dzienniku Poznańskim", "Słowie Polskim i "Dzienniku Chicagowskim". Już wkrótce okazało się, że pisarz doskonale wczuł się w sposób i "Dzienniku Chicagowskim". Już wkrótce okazało się, że pisarz doskonale wczuł się w sposób odczuwania dzieci i młodzieży i dał im to, czego oczekiwały – opowieść pełną przygód, umieszczoną na tle pięknej i nieznanej przyrody. Sienkiewicz zyskał sobie nowych czytelników. na tle pięknej i nieznanej przyrody. Sienkiewicz zyskał sobie nowych czytelników.

4

5 W 1876 wyjechał na 2 lata wraz z Heleną Modrzejewską oraz grupą znajomych do USA. W owym czasie taka podróż nie była czymś powszednim. Pisał o tym w korespondencji do gazety tak: Człowiek, który wyjeżdża do Ameryki, jest jeszcze u nas rzadkością.

6 Po wybuchu wojny Sienkiewicz wyjechał do Szwajcarii. Wraz z Ignacym Janem Paderewskim był jednym z współzałożycieli Szwajcarskiego Komitetu Generalnego Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce.

7 W 1888 autor W pustyni i w puszczy, Janko Muzykant udał się do Hiszpanii.

8

9

10 Henryk Sienkiewicz jest patronem Zespołu Szkół w Grabowcu przy ulicy Wojsławskiej 1. W szkole wszyscy pamiętamy o rocznicach związanych z naszym patronem.

11

12 .


Pobierz ppt "W pustyni i w puszczy zostało wypuszczone do druku już w 1910 r. I znów o prawa do publikacji tej powieści walczyły najważniejsze gazety w Polsce, I."

Podobne prezentacje


Reklamy Google