Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maria Wójcik Klasa 2H.  Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maria Wójcik Klasa 2H.  Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym."— Zapis prezentacji:

1 Maria Wójcik Klasa 2H

2  Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców !

3  Jeżeli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy.

4  Zapora sieciowa  Aktualizacja oprogramowania  Oprogramowanie antyszpiegowe

5  odcina dostęp z zewnątrz do usług, których nie chcemy udostępniać,  blokuje dostęp do Internetu programom, które nie powinny mieć takiej możliwości,  wykrywa nowe, nieznane programy usiłujące komunikować się poprzez Internet.

6  należy pamiętać o regularnej aktualizacji wszystkich posiadanych programów. Ikona Aktualizacje automatyczne w oknie Panelu Sterowania

7  Oprogramowanie szpiegowskie ukrywa się w systemie operacyjnym, by wyświetlać reklamy, śledzić poczynania użytkownika lub określać jego preferencje.  Nie szkodzi ono bezpośrednio, często nie jest zatem uwzględniane przez programy antywirusowe.

8

9  W Internecie posługuj się tylko nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

10 W Internecie grasuje mnóstwo pedofilii. Nie daj się nabrać! Nie pisz z nieznajomymi, nie wysyłaj im swoich zdjęć! Przecież tak naprawdę nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie!

11  Niestety w Internecie jest ogromna ilość stron ze szkodliwymi treściami np. wulgaryzmy, pornografia. A więc aby temu zapobiec poproś rodziców aby zainstalowali na twoim komputerze program Opiekun Dziecka w Internecie.

12  To bardzo trudna i skomplikowana rzecz więc jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy rodziców.

13  Pamiętaj że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w Internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia.

14  Spam - Każdy posiadacz skrzynki e- mail doświadczył tego zjawiska. Aby ustrzec się przed zalewającą falą reklam i ofert rozsyłanych po całej Sieci, należy posiadać filtr antyspamowy. Równie irytujące są wyskakujące reklamy, których czasem nie da się wyłączyć. Można się z nimi spotkać na wielu stronach i portalach internetowych.

15  Jeśli już się zdarzają, to najczęściej na serwisach aukcyjnych. Tam oszustwo i kradzież pieniędzy jest dość znanym zjawiskiem. Po zamówieniu produktu i wysłaniu przelewu na konto sprzedawcy, paczka często w ogóle nie dociera pod wskazany adres albo wybrany towar jest uszkodzony bądź zepsuty i nie nadaje się do użytku. Dlatego przed zatwierdzeniem transakcji (bez względu na wartość produktu), należy przeczytać komentarze innych użytkowników na temat danego sprzedawcy.

16 Dziękuję za obejrzenie prezentacji


Pobierz ppt "Maria Wójcik Klasa 2H.  Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google