Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Dąb – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Dąb – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Dąb – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej.

4  Klon – rodzaj roślin z rodziny mydleńcowatych. Do rodzaju należy około 100 gatunków drzewiastych i krzewiastych (według niektórych źródeł jest to nawet 150 gatunków), występujących głównie w strefie umiarkowanej (kilka w górach tropikalnych). Występują w największym zróżnicowaniu w Azji, poza tym w Ameryce Północnej i Środkowej, Europie, północnej Afryce.

5  Brzoza- rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny brzozowatych. Obejmuje trudną do sprecyzowania liczbę gatunków, ponieważ w obrębie rodzaju łatwo powstają mieszańce międzygatunkowe o trudnym do ustalenia statusie taksonomicznym. Wyróżnia się zazwyczaj ok. 30–60 gatunków, ale też w niektórych bazach taksonomicznych za zaakceptowane uznaje się już ponad 100 gatunków.

6  Sosna – rodzaj roślin z rodziny sosnowatych obejmujący niemal 115 gatunków drzew i krzewów. Występują przeważnie w strefie klimatu umiarkowanego półkuli północnej, choć niektóre gatunki rosną również w strefach cieplejszych (tu jednak zwykle w górach). Sosny to rośliny zimozielone o długich, wąskich igłach. Charakteryzują się dużym zakresem tolerancji na warunki środowiska i temperatury.

7  Jodła - rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych. Obejmuje co najmniej 48 gatunków występujących na półkuli północnej – najczęściej we wschodniej Azji oraz Ameryce Północnej. W Polsce naturalnie rośnie jodła pospolita W Górach Świętokrzyskich, Karpatach. Jej płaskie szpilki mają dwa jasne paski po spodniej stronie.

8  Świerk rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny sosnowatych który obejmuje około 35 gatunków. Występuje na obszarach chłodnych i umiarkowanych półkuli północnej. Szpilki sosny są ostro zakończone

9 DrzewoOwocGatunek Jarząb (jarzębina)jarzębinaDrzewo liściaste ŚwierkszyszkiDrzewo iglaste DąbżołądźDrzewo liściaste KasztanowieckasztanDrzewo liściaste

10

11


Pobierz ppt " Dąb – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google