Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy Nowoczesna szkoła z wieloletnią tradycją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy Nowoczesna szkoła z wieloletnią tradycją."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy Nowoczesna szkoła z wieloletnią tradycją

2 Nowoczesna szkoła z wieloletnią tradycją…

3 Zapraszamy na spacer po naszej szkole…

4 Nasza szkoła zapewnia: szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych (koła taneczne, teatralne, przedmiotowe, nauka języków obcych, zajęcia komputerowe, organizacje uczniowskie) prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z wieloletnim doświadczeniem naukę w kolorowych i nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych osiąganie przez uczniów wysokich wyników na sprawdzianie szóstoklasistów opiekę świetlicową w godzinach 10 00 – 16 00 możliwość korzystania z bogatego księgozbioru w bibliotece szkolnej i z multimedialnego centrum

5 Nasza szkoła zapewnia: dodatkowe zajęcia ruchowe (SKS, wyjazdy na basen) opiekę psychologa i higienistki szkolnej oraz profilaktykę stomatologiczną w nowoczesnym gabinecie sklepik szkolny ze zdrową żywnością (owoce, świeże kanapki) czynny od 7 30 - 13 30 różnorodne formy współpracy z rodzicami (comiesięczne konsultacje dla rodziców, zajęcia otwarte)

6 MOCNE ATUTY NASZEJ SZKOŁY TO:

7 ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA Uczniowie mogą spędzić miło czas, zasięgnąć rady nauczyciela i pobawić się z kolegami.

8 STOŁÓWKA SZKOLNA …to przerwy śniadaniowe przy herbacie i smaczne obiadki. Szkoła realizuje programy” „OWOCE W SZKOLE” i „SZKLANKA MLEKA”

9 DUŻA SALA GIMNASTYCZNA …wyposażona w nowoczesny sprzęt do gier i zabaw sportowych.

10 Mała sala i salka korekcyjna MAŁA - wyposażona w nowe przyrządy w ramach programu „RADOSNA SZKOŁA”, KOREKCYJNA – do ćwiczeń korygujących wady postawy, z kolorowymi kształtkami terapeutycznymi oraz zabawkami rozwijającymi koordynację wzrokowo – ruchową.

11 MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO Zorganizowane na boisku szkolnym; umożliwia m. in. zdobycie KARTY ROWEROWEJ.

12 DWIE PRACOWNIE KOMPUTEROWE …z dostępem do internetu.

13 SZKOLNA BIBLIOTEKA Z przestronnej i dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej i czytelni uczniowie chętnie korzystają przed zajęciami i po lekcjach.

14 INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ z czterema stanowiskami komputerowymi i internetem w bibliotece szkolnej.

15 GABINET STOMATOLOGICZNY Nowoczesna profilaktyka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży.

16 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA w klasach I - III Bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera to niezbędne warunki wszechstronnego rozwoju dzieci w młodszym wieku szkolnym. W naszej szkole najmłodsi uczniowie przebywają w kolorowych klasach wyposażonych w najnowsze pomoce dydaktyczne, zestawy komputerowe i kąciki zabaw.

17 SALE w EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

18

19 ZESPÓŁ „WESOŁE KROPELKI” Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania artystyczne.

20 ZESPÓŁ „WESOŁA GROMADKA”

21 Młodsi uczniowie uczą się podstaw samorządności oraz są wprowadzani w zagadnienia związane z miejscem Polski w rodzinie państw europejskich. NASZ MAŁY SAMORZĄD i KLUB MAŁEGO EUROPEJCZYKA

22 PROGRAM RATOWNICZEK W ramach tego programu uczniowie nabywają umiejętności postępowania w sytuacji zagrożenia życia.

23 UCZNIOWIE KLAS I - III …uczą się oszczędzać w Szkolnej Kasie Oszczędności, poznają pojęcia ekonomiczne oraz biorą udział w akcjach charytatywnych (GÓRA GROSZA)

24 GAZETKA „WES ŁE LITERKI” W gazetce dokumentowane są wszystkie ciekawe wydarzenia z życia „maluchów” pod hasłem „UCZYMY SIĘ BAWIĄC, BAWIMY SIĘ UCZĄC!”.

25 UCZNIOWIE KLAS I – III… …zajmują czołowe miejsca w konkursach gminnych i rejonowych: recytatorskich, plastycznychekologicznych i matematycznych. …zajmują czołowe miejsca w konkursach gminnych i rejonowych: recytatorskich, plastycznych, teatralnych, ekologicznych i matematycznych.

26 UCZNIOWIE KLAS I – III… mają możliwość uczestniczenia w zespołach wyrównawczych (w tym w ramach projektów unijnych), odpowiednich dla swojego poziomu, korygują wady postawy na zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

27 Edukacja w klasach IV - VI Edukacja w klasach IV - VI Na tym poziomie nauczania oferujemy: pracę z uczniem zdolnym, zajęcia realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, umożliwiające uczniom m. in. dobre przygotowanie się do egzaminów zewnętrznych, edukację medialną w bibliotece szkolnej i w pracowniach komputerowych, realizacje programów profilaktycznych i terapeutycznych, zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów, atrakcyjne formy zajęć turystyczno - sportowych.

28 KLASY IV - VI Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowaia poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych.

29 SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

30 ATRAKCYJNE FORMY NAUCZANIA: Wycieczki krajoznawcze, rajdy piesze, warsztaty.

31 Wysoki poziom artystyczny uroczystości szkolnych SZKOŁA w ŚWILCZY to:

32 …ciekawe i kolorowe imprezy szkolne.

33 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …programy profilaktyczne i terapeutyczne.

34 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …promocja zdrowia i zdrowego odżywiania się.

35 SZKOŁA w ŚWILCZY to: … nauka języków obcych.

36 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …kształtowanie postaw proekologicznych

37 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …kultywowanie zwyczajów świątecznych. a także zabawy karnawałowe i dyskoteki.

38 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …wielkie chwile w życiu uczniów.

39 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …współpraca ze środowiskiem lokalnym.

40 SZKOŁA w ŚWILCZY to: …festyny rodzinne.

41 ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŚWILCZY Świlcza 336; 36-072 Świlcza tel. (17) 85-60-795; fax: (17) 85-60-784 www.szkola.swilcza.pl Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszej szkoły… ZESPÓŁ SZKÓŁ w ŚWILCZY to:  Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego  Gimnazjum nr 2


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy Nowoczesna szkoła z wieloletnią tradycją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google