Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. EDWARDA HARUZY W DOBIESŁAWICACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. EDWARDA HARUZY W DOBIESŁAWICACH"— Zapis prezentacji:

1 SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. EDWARDA HARUZY W DOBIESŁAWICACH
”DOBRE MIEJSCE DAŁY BEJSCE” GMINA BEJSCE – nasz znak firmowy: pałac Badenich wg projektu Jakuba Kubickiego (1802 r.)

2 INNE NIE MNIEJ CIEKAWE ZABYTKI NASZEJ GMINY TO:
Gotycki kościół pw. Św. Mikołaja z renesansową kaplicą Firlejów

3 MOJA MAMA PRACUJE W SAMORZĄDZIE
MOJA MAMA PRACUJE W SAMORZĄDZIE! (Czyli wywiad Kingi Wicher - uczennicy klasy IV - z Przewodniczącą Rady Gminy w Bejscach, Panią Krystyną Wicher.) Jak została Pani przewodniczącą? Jako kandydatka na radną z listy PSL zostałam wybrana przez mieszkańców wsi Dobiesławice na radną. Z pośród grupy 15 radnych zostały wybrane 2 osoby jako ewentualni kandydaci na przewodniczących rady i w tym głosowaniu większością głosów zostałam Przewodniczącą Rady Gminy Bejsce. Czy piastowane stanowisko to pierwsze kroki w samorządzie? Nie. Początki to funkcja sołtysa w moich rodzinnych Dobiesławicach. Byłam nim przez poprzednią kadencję, jestem również teraz. Natomiast jeśli idzie o Radę Gminy to jest mój debiut. Co należy do Pani obowiązków? Do moich obowiązków należy ustalanie porządku obrad sesji, prowadzenie sesji Rady Gminy w Bejscach na której wraz z radnymi podejmujemy uchwały, które w późniejszym czasie Wójt jako organ wykonawczy realizuje. W tej kadencji Rada podjęła kilka ważnych dla naszych miejscowości uchwał m. in.: - dokończenie wodociągowania naszej gminy - budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Czyżowicach - odnowa wsi Stojanowice i Kijany - przebudowa dróg powiatowych: Królewice, Sędziszowice, a teraz Czyżowice - budowa dróg gminnych - budowa ciągu pieszego i nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej w Dobiesławicach Także w każdy piątek od 8:00 do13:00 mam dyżur w Gminie gdzie jeśli ktoś ma jakiś problem lub pytania do Rady to chętnie służę pomocą. Dziękuje za rozmowę i życzę dalszej dobrej współpracy z Radą.

4 Z albumu Pani Przewodniczącej…
Z Marszałkiem Świętokrzyskim Adamem Jarubasem i w przydomowym ogrodzie.

5 SZKOLNI REPORTERZY W AKCJI
W związku z 20 – leciem przywrócenia samorządu lokalnego w Polsce nasza ekipa reporterska udała się do Urzędu Gminy w Bejscach aby sfilmować wywiad z pierwszym wójtem odrodzonego samorządu i pierwszym przewodniczącym Rady Gminy w Bejscach. Poniżej migawki z tego spotkania pokoleń po latach (dwudziestu!).

6 Z lewej: Pan Mieczysław Czajka z Czyżowic, I Przewodniczący RG w Bejscach, z prawej: Pan Józef Zuwała z Uściszowic, I Wójt Gminy Bejsce na spotkaniu po latach w gabinecie w UG w Bejscach. Maj 2010

7 DOWODY UZNANIA DLA DOROBKU SAMORZĄDU GMINNEGO W BEJSCACH

8 … A OTO I NASI REPORTERZY:
Gabrysia Towarek z kl. VI i Piotrek Parada z kl. V.

9 Władze Gminy Bejsce w okresie „dwudziestolecia”: 1990 - 2010
W kolejnych latach funkcje w samorządzie Gminy Bejsce pełnili: Stefan Kasperek, zam. Brończyce – przew. Rady Gminy 1991 – 1994; 2. Józef Zuwała, zam. Uściszowice – Wójt Gminy 1990 – 1998; 3. Stanisław Górak, zam. Grodowice – przew. Rady Gminy 1994 – 1998; 4. Stanisław Modła, zam. Bejsce – przew. Rady Gminy 1998 – 2002; 4. Jarosław Zając, zam. Morawiany – przew. Rady Gminy 2002 – 2006; 5. Krzysztof Zając, zam. Bejsce – Wójt Gminy 1998 – 2006; 6. Krystyna Wicher, zam. Dobiesławice – przew. Rady Gminy 2006 – 2010; 7. Józef Zuwała, zam.Uściszowice– Wójt Gminy 2006 – 2010;

10 Skład Rady Gminy Bejsce kadencji: 2006 - 2010
Bejsce – Barbara Młodawska; Beata Grudzień; Stanisław Modła. Brończyce, Kijany – Wiesław Leżoń. Czyżowice – Ryszard Józefczyk. Dobiesławice – Krystyna Wicher. Grodowice – Marek Jachna. Kaczkowice, Prokocice – Stalmach Andrzej. Królewice – Stanisław Strzelecki. Morawiany – Stanisław Marzec. Morawianki – Krzysztof Kałat. Piotrkowice – Jarosław Parada. Sędziszowice – Beata Jaworska. Stojanowice – Robert Kurek. Uściszowice – Małgorzata Żydowska.

11 OSIĄGNIĘCIA GMINY BEJSCE W LATACH: 1990 - 2010
Gimnazjum Czyżowice SSP Bejsce Zmodernizowane i odnowione budynki placówek oświatowych SSP Dobiesławice

12 Ujęcia wody i stacje uzdatniania w Stojanowicach i w Kaczkowicach (w 1990 r. 0 km sieci wodociągowej, a w r. 100 % miejscowości w gminie zwodociągowane).

13 Rozbudowany i zmodernizowany budynek Ośrodka Zdrowia w Bejscach
Boisko wielofunkcyjne w Czyżowicach Wiejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Stojanowicach

14 Zmodernizowany ciąg pieszy i odcinek drogi wojewódzkiej w Dobiesławicach.

15 Głaz narzutowy pochodzący z Morawian „odzyskany” po wielu latach z Kazimierzy Wielkiej dzięki staraniom samorządu i ś. p. Pana Adama Sawickiego. Jeden z tzw. „Dębów Pamięci” posadzony z inicjatywy ś. p. Pana posła Przemysława Gosiewskiego i Wójta Gminy Bejsce Pana Józefa Zuwały 12 kwietnia 2010 r. obok SSP w Dobiesławicach.

16 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Gabriela Towarek 1997 r. , klasa VI Piotr Parada 1999 r., klasa V Kinga Wicher 1999 r., klasa IV Samorządowa Szkoła Podstawowa im. E. Haruzy w Dobiesławicach Jadwiga Woźniak Waldemar Woźniak ; Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. EDWARDA HARUZY W DOBIESŁAWICACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google